Strona www turnieju
3872

Podsumowanie

20 sierpnia 2017 r.

W dniu 20 sierpnia 2017 r. w Turnieju Nikon Cup Gdańsk 2017 wzięło udział 21 zespołów, w tym 2 w kategorii młodzieżowej: Jędrzejczyk/Laskowski oraz Karasiński/Majkowski. W bezpośrednim pojedynku lepsi byli ci pierwsi, wygrywając w stosunku 21:17.

Natomiast w Turnieju Open duże zmiany nastąpiły w czołówce Turnieju, a mianowicie tym razem najbardziej utytułowani zawodnicy w tego sezonu zagrali osobno – Mateusz Zięba w parze z Adrianem Białecki, zaś Jakub Sulima ze Sławomirem Zemlikiem. Jak można było się spodziewać dwóch dawnych partnerów w meczu finałowym stanęło po różnych stronach siatki. Niezwykle emocjonujący mecz rozstrzygnął się na korzyść Sulimy/Zemlika w stosunku 21:16. Z pewnością dużym zaskoczeniem było także "jedynie" 3. miejsce duetu Ilewicz/Wołoszuk, której to pary raczej nikomu nie trzeba przedstawiać. W meczu pocieszenia, gwarantującym nagrodę rzeczową Ilewicz/Wołoszuk pewnie zwyciężyli z duetem Radziewicz/Ciemachowski 21:17.

Gdyby Turniej rozstrzygnął się w przedmiotowy sposób już dziś, zwycięzcą w kategorii generalnej zostałby Jakub Sulima (zwyciężył w 6 Turniejach i 1 raz zajął 2. miejsce). Natomiast zaraz za nim uplasował się Mateusz Zięba z dorobkiem 4 wygranych zawodów i jednym 2-gim miejscem. W konsekwencji Jakub Sulima zdobył dotychczas 27 punktów w klasyfikacji generalnej, zaś Mateusz Zięba 22. Niemniej jednak w ostatnim Turnieju 27 sierpnia 2017 r., zgodnie ze wcześniejszymi ustaleniami punkty za poszczególne miejsca będą liczyły się podwójnie.

Zatem zapraszamy wszystkich do uczestnictwa i kibicowania, bowiem z pewnością w epilogu cyklu Turnieju Nikon Cup Gdańsk 2017 będziemy świadkami inspirującej walki pomiędzy dwoma najlepszymi zawodnikami tegorocznych rozgrywek.