Turniej towarzyski Turniej rozegrany

Plaża Witkowa 2019

18-08-2019
godz. 09:00

Informacje

Plaża Witkowa
Organizator
2019-07-14
Data zakończeniu zapisów
Mężczyźni
Uczestnicy
60 zł
Koszt udziału
3 000 zł
Suma nagród finansowych
3 000 zł
Suma nagród rzeczowych
Pobierz regulamin
Regulamin turnieju

Kontakt

695309679
Telefon
info@plazawitkowa.pl
E-mail

Turniej w sieci

Przejdź do strony www
Strona www turnieju
6643

Podsumowanie

W niedzielę, 18.08.2019 roku, odbył się turniej siatkówki plażowej AUTOSANOK PLAŻA WITKOWA 2019, którego organizatorem było Wielkopolskie Stowarzyszenie Społeczno Kulturalne RAZEM.

Już po raz kolejny, siatkarskie zmagania na najwyższym poziomie zagościły w Skorzęcinie. W 6 edycji turnieju rywalizowały 24 pary z całej Polski.

Zawodnicy przyjechali między innymi z Gdańska, Poznania, Wrocławia, Krakowa, Stargardu, Wrześni, Leszna czy Legnicy. Wśród uczestników mogliśmy spotkać wielu zawodników zdobywających medale mistrzostw Polski w siatkówce plażowej oraz halowej oraz zawodnika Jastrzębskiego Węgla i reprezentanta Polski, uczestnika turnieju finałowego Ligi Narodów w Chicago – Jakuba Popiwczaka.

I to właśnie on, wraz ze swoim partnerem Stanisławem Szymankiewiczem należeli do największych faworytów rozgrywek. Wśród potencjalnych zwycięzców wymieniano również pary Jaroszczak/Kotecki, Szymczak/Bangrowski, Tkaczuk/Malicki czy Sobstyl/Ciemachowski. Mimo braku obrońców tytułu z ubiegłego roku – braci Andrys, można było się spodziewać, że turniej będzie stał na jeszcze wysokim poziomie i nie zabraknie wspaniałych akcji. Tym bardziej, że losowanie ułożyło się w ten sposób, że dolna część drabinki naszpikowana była gwiazdami, a to gwarantowało fajerwerki już od początku zawodów.

Z powodu zdrowotnych z turnieju wycofały się utalentowane pary Sdebel/Kaczmarek, Kiernoz/Felisiak czy Szczechowicz/Radzikowski. Warto zauważyć, że Sebastian Kaczmarek to młodzieżowy medalista Mistrzostw Europy oraz Mistrzostw Świata w siatkówce plażowej. Para Sdebel/Kaczmarek to również uczestnicy turniejów rangi World Tour m.in. Kambodża, Czechy, Portugalia czy Indie.

Sporą niespodzianką było odpadnięcie z turnieju już po dwóch meczach pary Tomaszewski/Świrydowicz. Jak widać doświadczenie z Plus Ligi i tytuł wicemistrza Polski z ostatniego sezonu zdobyty przez Waldemara Świrydowicza, to za mało by zdobywać laury w rozgrywkach Plaża Witkowa.

Super turniej pod każdym względem. Dla mnie, dla osoby, która w siatkówce plażowej stawia głównie na dobra zabawę to naprawdę idealne miejsce i organizacja turnieju, wszyscy mili i przyjaźni dla siebie. Poziom naprawdę bardzo wysoki, patrząc obiektywnie bylem zaskoczony, ze udało nam się wygrać– mówi Jakub Popiwczak zawodnik Jastrzębskiego Węgla oraz reprezentacji Polski

Jest nam niezmiernie miło gościć zawodników najwyżej półki polskiej siatkówki plażowej oraz halowej. Cieszymy się, że projekt, który tworzymy zaczyna się rozwijać i coraz bardziej uznani siatkarze do nas przyjeżdżają. Cały czas chcemy się rozwijać i tworzyć coś niesamowitego w naszym rejonie. Pomysłów na przyszły rok mamy wiele, chcemy stworzyć turniej rangi Mistrzostw Polski. Turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski jest naszym głównym celem na przyszły rok. Czas pokaże jak wszystko się potoczy, ale jesteśmy dobrej myśli – dodaje Michał Skiba organizator Plaża Witkowa.

W trakcie turnieju nie zabrakło wielu niespodzianek od organizatorów, którzy przygotowali wiele konkursów dla licznie  zgromadzonych kibiców. Nagrodami były turniejowe gadżety i koszulki, a w finale do wygranie był komplet siatkarski. Taki sam w jakim występowali zawodnicy w decydującym starciu.


Po ponad 9 godzinach zmagań udało się wyłonić zwycięzców.


Półfinały:

Szymczak/Bangrowski - Szymankiewicz/Popiwczak 1:2 (15:13, 6:15, 15:17)

Jaroszczak/Kotecki - Sobstyl/Ciemachowski 2:0 (15:13, 15:13)

3 miejsce

Sobstyl/Ciemachowski - Szymczak/Bangrowski 1:2 (20:18, 11:15, 13:15)

Finał:

Jaroszczak/Kotecki - Szymankiewicz/Popiwczak 0:2 (12:15, 12:15)


MVP turnieju, w zgodnej ocenie organizatorów oraz sędziów, wybrany został Jakub Popiwczak.

Siatkarz kompletny o czym przekonali się dwaj Tomkowie – Jaroszczak i Kotecki, którzy w ćwierćfinale pokonali parę Szymankiewicz/Popiwczak, jednak w decydującym starciu musieli uznać wyższość reprezentanta Polski. Co ciekawe Para Jaroszczak/Kotecki po raz trzeci z rzędu grała w finale turnieju Plaża Witkowa i po raz trzeci musiała się zadowolić drugim  miejscem. Obiecali, że za rok wrócą i w końcu zwyciężą. Swój powrót zapowiedzieli też zwycięzcy turnieju, którym turniej i miejsce rozgrywania bardzo przypadły do gustu. Mamy więc gwarancję, że w przyszłorocznych rozgrywkach emocji na pewno nie zabraknie.


Turniej nie mógłby odbyć się bez zaangażowania wielu osób, oraz bez wsparcia sponsorów wśród których są:

- AutoSanok,

- Urząd Gminy i Miasta Witkowo

- Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Witkowie

- Galeria Gniezno

- Zerpol

- Test Instalacje

- Kora Żelazkowo

- Restauracja Sosnova

- Bank Spółdzielczy w Witkowie

- AutoFormat

- Bikinarium

- Browar Moczybroda

- Efekt Nieruchomości

- Totorba

- Tehore Tekstylia

- Deo.pl, Ulotkidruk.pl

- Extreme Hobby

- Kamena Polanowo

- Sharing Design studio graficzne

Wyniki turnieju

Nie posiadamy dla tego turnieju wyników. Jeśli brałeś udział w turnieju lub znasz wyniki kliknij tutaj i poinformuj nas o tym, kto wygrał!

Zapisane drużyny

Zdjęcia z turnieju

W chwili obecnej nie posiadamy komentarzy do tego turnieju.