Turniej towarzyski Turniej rozegrany

Obłędna Plaża - Turniej mikstów

01-06-2019 do 02-06-2019
godz. 17:00
Plaża Łazienki Zbąszyń
Zbąszyń, Wypoczynkowa Pokaż mapę

Informacje

2019-05-28
Data zakończeniu zapisów
Miksty
Uczestnicy
60 zł
Koszt udziału
2 000 zł
Suma nagród rzeczowych

Kontakt

664 495 084
Telefon
centrumsportu-zbaszyn@...
E-mail

Turniej w sieci

6211

Podsumowanie

Obłędne plażowe otwarcie z... przytupem!

 

Trochę historii

Święto siatkówki plażowej w Zbąszyniu, jest niezmiennie jednym             z najlepszych, jeśli nie najlepszym z kilku turniejów w naszym kraju. Przypomnimy, że pierwsza edycja zmagań w Łazienkach, odbyła się dokładnie w 2016 roku, kiedy to do Zbąszynia zjechało aż 48 męskich duetów z całego kraju! W roku 2017 dodano zaś prestiżową kategorię rywalizacji kobiet. W roku 2018 "Obłędna Plaża" dalej się rozrastała. Efekt? Stała się w pełni tego słowa znaczeniu Festiwalem Siatkówki Plażowej - rozgrywanym (uwaga!) w 6 różnych kategoriach, w których łącznie wystartowało ponad 130 drużyn (!) Turniej zyskał szybko oraz w pełni zasłużenie rangę międzynarodową tuż po tym, jak odwiedzili nas gracze ze Szwecji, Irlandii oraz… USA! W tym roku dołączą kolejne piaskowe nacje takie jak Szwecja, czy Wielka Brytania. Impreza jest szanowana i bardzo doceniania przez zawodniczki oraz zawodników. Ma ona opinię jednego z lepszych wydarzeń sportowych/siatkarskich w skali całego kraju - pod względem przygotowania oraz panującej atmosfery.

 

Turnieje główne kobiet i mężczyzn mają rangę Grand Prix Polski, czyli Eliminacji do Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej. Oznacza to w skrócie, że zawodniczki i zawodnicy mają szansę zdobyć nie tylko atrakcyjne nagrody finansowe (jedne z najwyższych w chwili obecnej nad Wisłą), ale także cenne punkty do ważnego rankingu PZPS. Wśród zawodniczek i zawodników znajdą się jak co roku medaliści Mistrzostw Polski, Młodzieżowych i Akademickich Mistrzostw Świata czy także Europy.

Dla przypomnienia oraz utrwalenia zawody na plaży "Łazienki", mają formułę czterodniową (30 maja – 2 czerwca) i oprócz sportowych emocji, organizatorzy serwują dużą dawkę atrakcji towarzyszących na terenie Plaży Łazienki. Nie inaczej było  oczywiście w tegorocznej odsłonie (turniej B kobiet – zupełna nowość, turniej B mężczyzn, turniej Mikstów oraz turniej  "Zbąszyniacy" i turniej dziecięcy).

Dbamy o dobry klimat nie tylko na boisku! Kino Plenerowe, ogniska integracyjne, koncerty czy plażowy dzień dziecka to nasza tradycja.

 

 

 

Festiwal Siatkówki Plażowej „Obłędna Plaża – 2019”


Po trwającym cztery dni turnieju rozgrywanym przy pięknej pogodzie na plaży „Łazienki” w Zbąszyniu wśród pań najlepsze tym razem okazały się Magdalena Saad w parze z Dorotą Strąg, jeśli chodzi zaś o zmagania panów, to już po raz trzeci  nad Jeziorem Błędno najlepszy okazał się Marcin Ociepski, któremu tym razem partnerował, Michał Kądzioła. Popularni "Ociep" oraz "Kądziu" w finale okazali się lepsi od dwójki Janio/Janio, czyli Piotr Janiak i Jędrzej Brożyniak.

Od czwartku do niedzieli kibice zgromadzeni na obiekcie przy jeziorze Błędno byli świadkami wielu spotkań stojących na bardzo wysokim poziomie.

Obłędna Plaża to także wiele imprez towarzyszących. Chociażby kino plenerowe. Sobotni dzień upłynął zaś mieszkańcom nie tylko pod znakiem wyśmienitej siatkówki plażowej, ale również Aktywnego Dnia Dziecka - strefa rekreacji, strefa warsztatów i konkursów sportowych. Mieszkańcy oraz zgromadzeni na trybunach kibice mięli do swojej dyspozycji zamki dmuchane, zjeżdżalnie, malowanie twarzy, tatuaże, czy rejsy łodzią „Błędna”.

W starciu siatkarskich plażowych gigantek lepsze otwarcie finału zaliczyły, Saad/Strąg (4:1, 6:10, 13:9). Kilka minut później gra jednak trochę bardziej się wyrównała. Efekt? Żadna z par nie potrafiła wyraźnie zdominować swoich przeciwniczek. Rezultat na tablicy świetlnej wskazywał najczęściej wynik oscylujący w granicach remisu. Choć trzeba przyznać, że wizualna przewaga leżała po stronie Magdy oraz Doroty.  Przy wyniku 19:15 dla Magdy i popularnej "Doris" (w aut posłała piłkę, Aneta Kaczmarek), wydawało się, że to koniec emocji w tej odslonie. Nic bardziej mylnego. Po raz kolejny okazało się, że kobieta zmienną jest. I to jeszcze jak!  Od wyniku po 20 po autowym zagraniu Saad, trwało siatkarskie przeciąganie liny. Piłki setowe miały obie dwójki. Ostatecznie tą siatkarską wojnę nerwów na swoją korzyść rozstrzygnęły bardziej doświadczone byłe reprezentantki Polski (26:24). Obie decydujące piłki skończyła skutecznymi atakami siatkarka pochodząca ze Szczecina.

Po krótkiej przerwie oraz powrocie na piaszczysty kort w dalszym ciągu było ciekawie z dużą dawką emocji. Jednak z optyczną przewagą plażowych weteranek z Łodzi i Pomorza Zachodniego. Mniej więcej przy stanie 15:13 i efektownym ataku Saad finałowe emocje z piłki na piłkę opadały. Mimo bardzo ambitnej, jak i walecznej postawy drużyny Kinga Legieta/Aneta Kaczmarek. Kaczmarek/Legietę, stać było jeszcze na pasjonujący zryw (20:18). Drugą partię i rywalizację w całym damskim turnieju zbąszyńskiego Festiwalu Siatkówki Plażowej - Obłędna Plaża zakończyło zagranie piłki w siatkę przez Anetę Kaczmarek (21:18).

Turniej damski:

Finał - Saad/Strąg - Kaczmarek/Legieta - 2:0 (24;18)

Mecz o 3 miejsce - Duda/Łodej - Adamek/Błasiak - 1:2 (-16;16;-8)

Panowie swoją potyczkę finałową zaczęli praktycznie identycznie, jak duety kobiece. Od początku swój styl gry narzucili Piotr Janiak i Jęrzej Brożyniak(4:8, 9:13). W Połowie seta otwarcia team Janio/Janio miał już bardzo wysoką przewagę (16:9!). Ostatecznie set pierwszy zecydowanie  dla Piotrka i Jędzrzeja - 21:14. Po krótkiej przerwie i naradach w obu ekipach. Gra bardzo się wyrównała. Praktycznie toczyła się ona punkt za punkt. Przewaga Ociepskiego z Kądziołą, wyrażniej zaczęła zaznaczać się od stanu 19:15 i plasowanym skutecznym ataku "Ociepa". Ostatecznie druga odsłona dla przedstawicieli Warmii i Mazur dwójki Ociepski/Kądzioła (18:21).

Tie-break z wysokiego siatkarskiego "C" rozpoczął Ociep z Kądziem (6:1, 8:2). Przy stanie 11:2 oraz kolejnym skutecznym i mocnym ataku Michała Kądzioły sprawa mistrzowskiego tytułu Obłędnej Plaży 2019, wśród panów ostatecznie, jak i definitywnie została już rozstrzygnięta. Finałowe zmagania i cały czterodniowy Festiwal Siatkówki Plażowej w Zbąszyniu zamknął skuteczny atak... Michała Kądzioły (15:8).

Finał: Brożyniak/Janiak - Kądzioła/Ociepski - 1:2 (-15;18;8)

Mecz o 3 miejsce: Chiniewicz/Korycki - Wawrzyńczyk/Mariański - 2:0 (14;17)

 

Obłędna Plaża, Obłędne liczby!

Zmagania w  w mieście położonym w województwie wielkopolskim                 (w powiecie nowotomyskim), mogą też pochwalić się imponującymi liczbami. Piękny siatkarski spektakl na piasku, to 250 rozegranych  pojedynków, 137 startujących duetów, czyli 274 zawodniczki i zawodnicy. Jakby tego było jeszcze mało walka o bezcenne rankingowe punkty w ramach tegorocznego Grand Prix Polski w Siatkówce Plażowej, toczy się w cieniu ciężkiej, a wręcz bezcennej pracy ponad stuosobowego zespołu (wolontariusze, obsługa techniczna, administracyjna oraz medialna) Wspomniane liczby przekładają się także na ogromny wzrost zainteresowania zmaganiami w mediach społecznościowych zbąszyńskiego festiwalu siatkówki plażowej! Średni zasięg profili w social mediach kształtuje się na poziomie 30 tysięcy unikalnych odsłon (!)

- Nasz obiekt jest wielofunkcyjny. Staramy się go wykorzystać do maksimum możliwości Od marca, jak puszczają odchodzą  mrozy, to zaczynamy już prace przygotowawcze. Obiekt żyje od początków mają do późnych dni  września. Punkt kulminacyjny, otwierający stanowi właśnie Obłędna Plaża. Projekt ten stanowi otwarcie dla wszelkich imprez rekreacyjno - sportowych w Zbąszyniu. Przygotowujemy się od marca. Piasek, wyrównywanie boisk, całe zaplecze po okresie zimowym.

- Zawsze można być lepszym. Po zakończeniu każdej edycji Obłędnej Plaży, już  powoli myślimy już o kolejnej jej odsłonie. Zawsze staramy się uwzględniać każdą uwagę zawodnika, jak i zawodniczki. Wcielać ją w życie przy następnej odsłonie zawodów. Zawsze się coś znajdzie. Nigdy nie ma ideału. Jeśli się uzna, że ma się ideał, to raczej powoli czas wycofać się z dalszej swojej działalności. Ja jestem taką osobą, że w każdym roku chcę dodać coś więcej, zrobić coś lepiej. Więcej wycisnąć - podsumowuje Tomasz Szczechowicz, organizator Festiwalu Siatkówki Plażowej Obłędna Plaża 2019.

Wyniki turnieju

Miejsce 1. Plażowicz 2. Plażowicz
1 Michalina Tokarska + Tomasz Szczepanik +
2 Julia Kucner + Aleksander Poznański +
3 Aleksandra Carmel + Bartosz Lewicki +
4 Marlena Dychowska + Tomasz Prońko +
5 Katarzyna Zwoźniak + Klaudiusz Lubczyński +
5 Sandra (Szwecja) + Tauno (Szwecja) +
7 Emma (Szwecja) + Sam (Szwecja) +
7 Weronika Marciniec + Hubert Kostera +
9 Alina Krawczyk + Marcin Matulis +
9 Claudia Czaplińska + Mateusz Wieczorek +
9 Kamila Piątek + Mateusz Skrzypiński +
9 Klaudia Bandurowska + Kuba Czarnecki +
13 Kinga Szyrner + Szymon Kaczor +
13 Magdalena Piepiórka + Filip Adler +
13 Natalia Czarnecka + Michał Czarnecki +
13 Marysia Sierszulska + Karol Szlecht +
17 Nadia (Szwecja) + Pele (Szwecja) +
17 Natalia Semeniak + Dmytrii Kurianov +
17 Anna Łabuz Błaszczak + Tomasz Duda +
17 Anna Gąsowska + Paweł Kryda +
17 Kerstin (Szwecja) + Sam (Szwecja) +
17 Agnieszka Sitko + Piotr Stanek +
17 Anna Ożóg + Józef Gusta +

Zdjęcia z turnieju

W chwili obecnej nie posiadamy komentarzy do tego turnieju.