Turniej rankingowy *** Turniej rozegrany

LOTTO Plaża Wolności 2021 - Eliminacje Mistrzostw Polski

02-07-2021 do 04-07-2021
godz. 09:00
Plaża Rusałka
Poznań, Jezioro Rusałka Pokaż mapę

Informacje

Warta Cup
Organizator
Mężczyźni, Kobiety
Uczestnicy
50 zł
Koszt udziału
24 000 zł
Suma nagród finansowych
1 000 zł
Suma nagród rzeczowych

Kontakt

782 381 986
Telefon
j.kubiak@feniksplay.pl
E-mail

Turniej w sieci

Przejdź do strony www
Strona www turnieju
8579

Podsumowanie

Ku uciesze kibiców tegoroczna edycja LOTTO Plaży Wolności Poznań 2021 była wyjątkowo długa i wyrównana. W Mistrzostwach Polski w siatkówce plażowej nie brakowało niespodzianek. Po trzech dniach rywalizacji poznaliśmy najlepsze zespoły tej imprezy.


Już piątkowe eliminacje pokazały jak wyrównany poziom prezentują zespoły, które przyjechały na LOTTO Plażę Wolności Poznań 2021. Na tym etapie rozgrywek z zawodami pożegnali się między innymi Bartosz Mariański (GKS Katowice) i Paweł Pietraszko (Cuprum Lubin). Po kilku godzinach rywalizacji poznaliśmy komplet 16 zespołów żeńskich i męskich, które zagrały w turnieju głównym. Przypomnijmy, że drużyny z całej Polski, a także z Czech i Brazylii rywalizowały nad Jeziorem Rusałka o 26000 złotych i cenne punkty do rankingu Polskiego Związku Piłki Siatkowej.
 
Eliminacje Mistrzostw Polski Kobiet
 
Podobnie jak przed rokiem bezkonkurencyjne w kategorii żeńskiej były Dorota Strąg ze Szczecina i Jagoda Gruszczyńska z Wrześni. W finale 2:0 w setach pokonały one Magdalenę Saad i Agatę Wawrzyńczyk. Na najniższym stopniu podium stanęły Agnieszka Adamek i Aneta Kaczmarek, reprezentantki #Volley Wrocław. Czwarte miejsce zajęły Magdalena Rapacz-Matras oraz Sandra Szychowska, które z powodu kontuzji nie były w stanie dokończyć turnieju. – Bardzo dobrze gra nam się w Poznaniu, to już drugi raz z rzędu kiedy udało nam się tutaj wygrać – mówi Dorota Strąg. – To bardzo dobre przetarcie przed World Tourem w Bułgarii, na który pojadę z Kingą Legietą – dodaje Jagoda Gruszczyńska – najlepsza zawodniczka turnieju.
 
Eliminacje Mistrzostw Polski Mężczyzn
 
Podobnie jak w kategorii żeńskiej, tak i u panów kibice byli świadkami bardzo dużej liczby tie-breaków. W finale spotkali się Piotr Janiak i Jędrzej Brożyniak (rankingowa jedynka) z Michałem Kądziołą i Marcinem Ociepskim. Spotkanie było kwintesencją tego, co publiczność kocha w siatkówce plażowej. Nie brakowało długich wymian, mocnych ataków, znakomitych obron czy sprytnych plasów na drugą stronę siatki. Pierwszy set 21:16 wygrali zawodnicy znani jako Kądziu i Ociep. Drugą partię 22:20 zwyciężyli Jenio/Janio. W decydującym o mistrzowskim tytule tie-breaku obie drużyny grały punkt za punkt. W końcówce więcej zimnej krwi zachowali Kądzioła i Ociepski, którzy wygrali 15:11. Trzecie miejsce zajęli reprezentanci Czech – Jan Mrkous i Frantisek Pihera, którzy w ostatnim swoim spotkaniu 2:1 pokonali Chemeko-System Gwardia Wrocław Beach Volleyball Team – Jakuba Zdybka i Pawła Lewandowskiego. – Udział w LOTTO Plaży Wolności Poznań 2021 to dla nas kapitalne przeżycie. Dziękujemy za zaproszenie, wrócimy tu za rok, by powalczyć o zwycięstwo – komentuje Jan Mrkous z Pragi. – Możliwość rywalizowania z polskimi zespołami bardzo dużo nam dała. Cieszymy się, że stanęliśmy na podium, bo niewiele brakowało a odpadlibyśmy w eliminacjach – dodaje Frantisek Pihera. – To był bardzo długi i trudny turniej, samo dojście do finału kosztowało nas sporo sił – mówi Michał Kądzioła, wielokrotny Reprezentant Polski. – Dziękujemy kibicom za wsparcie, dodali nam mocy w decydujących piłkach finałowego tie-breaka – dodaje Marcin Ociepski z Ostródy.
 
Zgrupowanie reprezentacji Polski
 
Nad urokliwym Jeziorem Rusałka kibice podziwiać mogli nie tylko zawodników walczących w Mistrzostwach Polski. W trakcie LOTTO Plaży Wolności Poznań 2021 odbył się obóz reprezentacji Polski niepełnosprawnych w siatkówce plażowej na stojąco. Oprócz treningów kadra wzięła udział w turnieju instytucji zaprzyjaźnionych z imprezą i zajęła w niej drugie miejsce za drużyną Policji. – Jestem bardzo zadowolony ze zgrupowania – mówi Piotr Janiak, trener kadry. – Mam nadzieję, że praca, którą  wykonaliśmy zaprocentuje na Pucharze Świata w Słowenii – dodaje wicemistrz LOTTO Plaży Wolności Poznań 2021, który wraz z Jędrzejem Brożyniakiem szykuje się do turnieju World Tour w Rwandzie.
 
Dziękuję serdecznie uczestnikom Mistrzostw Polski oraz kadrze niepełnosprawnych za to, że mogliśmy gościć ich na naszej imprezie – mówi Damian Lisiecki, organizator turnieju. – Dziękuję partnerom, bez których wydarzenie nie mogłoby się odbyć – Totalizatorowi Sportowemu, właścicielowi marki Lotto, Miastu Poznań, Samorządowi Województwa Wielkopolskiego, Polskiemu Związkowi Piłki Siatkowej oraz firmom: Veolia, Terlan, Remondis Sanitech oraz Przystań Med. – Wszystkich kibiców już dziś zapraszam na LOTTO Plażę Wolności Poznań 2022 – podsumowuje czterokrotny mistrz Polski w siatkówce plażowej. 


Wyniki turnieju

Miejsce 1. Plażowicz 2. Plażowicz
1 Dorota Strąg + Jagoda Gruszczyńska +
1 Michał Kądzioła + Marcin Ociepski +
2 Magdalena Saad + Agata Wawrzyńczyk +
2 Piotr Janiak + Jędrzej Brożyniak +
3 Agnieszka Adamek + Aneta Konieczna +
3 Jan Mrkous + Frantisek Pihera +
4 Magdalena Rapacz-Matras + Sandra Szychowska +
4 Jakub Zdybek + Paweł Lewandowski +
5 Aleksandra Zdon + Justyna Łukaszewska +
5 Kinga Legieta + Aleksandra Gromadowska +
5 Michał Korycki + Jarosław Lech +
5 Tomasz Maziarek + Bartosz Lewicki +
7 Weronika Antczak + Justyna Kozłowska +
7 Justyna Tylutki + Martyna Kłoda +
7 Jan Krasiński + Mateusz Zięba +
7 Adrian Sdebel + Bartłomiej Malec +
9 Kinga Schraube + Aleksandra Lipska +
9 Klaudia Świstek + Izabela Błasiak +
9 Dominika Bilicka + Nicole Jochym +
9 Marta Łodej + Agata Ceynowa +
9 Adam Lorenc + Mateusz Podborączyński +
9 Miłosz Kruk + Jakub Nowak +
9 Piotr Ilewicz + Igor Ciemachowski +
9 Tomasz Jaroszczak + Martin Chiniewicz +
13 Julia Gierczyńska + Izabela Zackiewicz +
13 Aleksandra Chyła + Agnieszka Wołoszyn +
13 Michalina Tokarska + Magdalena Szczytowicz +
13 Anna Sotkovska + Petra Safrankova +
13 Andrzej Paszkowski + Janusz Prus +
13 Bartosz Dudek + Tomasz Dudek +
13 Kamil Radzikowski + Konrad Chudek +

Zdjęcia z turnieju

W chwili obecnej nie posiadamy komentarzy do tego turnieju.