Turniej towarzyski Turniej rozegrany

Chwiałka Volley: Plaża Wolności 2019 turniej męski

21-05-2019
godz. 16:00
Plac Wolności
Poznań, Plac Wolności - Pokaż mapę

Informacje

Warta Cup
Organizator
Mężczyźni
Uczestnicy
50 zł
Koszt udziału
1 500 zł
Suma nagród finansowych
500 zł
Suma nagród rzeczowych
Pobierz regulamin
Regulamin turnieju

Kontakt

502859830
Telefon
chwialkavolley@posir.p...
E-mail

Turniej w sieci

Przejdź do strony www
Strona www turnieju
6267

Podsumowanie

Chwiałka Volley przyzwyczaiła już kibiców siatkówki do najwyższego poziomu sportowego. W turnieju wzięło udział 48 najlepszych par z całego kraju. Malbork, Chojnice, Warszawa czy Łódź to tylko niektóre miasta, których reprezentacje podziwialiśmy na Placu Wolności. Najlepiej wypadły jednak zespoły z Wrocławia.


Prządka i Antczak triumfują w turnieju żeńskim

Po weekendzie pełnym emocji z piłką ręczną plażową, Lotto Plaża Wolności Poznań 2019 przebudowana została na potrzeby siatkówki. Od godziny 16:00 kibice zgromadzeni na trybunach byli świadkami kapitalnego widowiska. 24 zespoły z całej Polski zmierzyły się w inaugurującym sezon turnieju Chwiałka Volley 2019: Plaża Wolności. Po siedmiu godzinach sportowej rywalizacji status niepokonanych zachowały Klaudia Prządka ze Środy Wielkopolskiej i Weronika Antczak ze Słupcy. W wielkim finale, pełnym zwrotów akcji pokonały one doświadczoną w turniejach rangi Mistrzostw Polski parę – Justyna Tylutki i Karolina Bednarek 25:23. Warto nadmienić, że ekipy te spotkały się w turnieju po raz drugi, a pierwszy mecz również zwyciężyły Wielkopolanki.


Na najniższym stopniu podium stanęły Klaudia Parczyńska z Krotoszyna i Karolina Kohut z Poznania. W ostatnim swoim meczu pokonały one Sandrę Banach i Patrycję Telegę, reprezentujące Wrocław. – Ciężko trenowałyśmy przed Chwiałką Volley – mówi Weronika Antczak – najlepsza zawodniczka turnieju. – To dla nas wielki sukces, ale już myślimy o kolejnych turniejach. Bardzo chcemy powtórzyć ubiegłoroczny wynik i ponownie wygrać cykl organizowany przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji – dodaje młodzieżowa Mistrzyni Polski.


Wrocławianie zdominowali męską odsłonę Chwiałki Volley 2019

Turniej w kategorii mężczyzn stał na jeszcze wyższym poziomie. W gronie faworytów organizatorzy jednym tchem wymieniali trzy znakomite zespoły, grające na co dzień o Mistrzostwo Polski. – Nasze zawody są otwarte dla wszystkich – mówi Łukasz Miadziołko, dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji. – Cieszy nas to, że profesjonalne drużyny siatkarskie regularnie biorą udział w naszych rozgrywkach i traktują je bardzo poważnie – dodaje.


Mimo krótkiej ulewy w trakcie turnieju, udało się go doprowadzić do szczęśliwego końca. Po blisko siedmiu godzinach sportowej rywalizacji najlepszą drużyną zostali Roman i Adam Andrys. Wrocławianie w wielkim finale pokonali Dariusza Tkaczuka i Pawła Lewandowskiego, również reprezentujących stolicę województwa Dolnośląskiego. Na najniższym stopniu podium stanęli Marcin Szczechowicz ze Zbąszynia i Marcin Radzikowski z Olsztyna. Podobnie jak zwycięzcy są oni przedstawicielami Teamu Proskos – siatkarskiej familii, zrzeszających najlepszych zawodników w kraju, organizującej regularne treningi w kilku miastach Polski oraz obozy szkoleniowe dla chętnych w Europie. Na czwartym miejscu turniej skończyli Łukasz Murdzia z Trzcianki i Błażej Szubstarski z Tarnowa Podgórnego. MVP Chwiałki Volley 2019 wybrany został Roman Andrys, który przez całe zawody popisywał się kapitalnymi blokami. – Turniej na Placu Wolności to dla nas pierwszy poważny sprawdzian w tym sezonie, przed inauguracją Mistrzostw Polski Obłędna Plaża w Zbąszyniu – mówi MVP turnieju Roman Andrys. – Mam nadzieję, że tam będziemy prezentować się równie pewnie jak w Poznaniu – dodaje.


Początek cyklu

Turniej na Placu Wolności był pierwszą eliminacją siatkarskiego cyklu, organizowanego przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji. W piątek 24 maja od godziny 10:00 ruszają zapisy na Warta Cup, który odbędzie się w ostatni weekend czerwca. Miejsca na pierwsze zawody rozeszły się w dwie i pół godziny, organizatorzy spodziewają się równie dużego zainteresowania. W pierwszy weekend lipca 24 najlepsze pary, które wzięły udział w zawodach, spotkają się na Basenie Letnim Chwiałka. 


Dziś jeszcze na Lotto Plaży Wolności Poznań 2019 odbędzie się ostatni etap siatkarskiej części programu – Turniej Gwiazd. Wśród uczestników Wicemistrzowie Świata, Mistrzowie Europy, Reprezentanci Polski, zawodnicy którzy swoimi sukcesami śmiało mogliby obdzielić wszystkich kibiców na trybunach. Pliński, Waliński, Saad czy Słonecka, to tylko niektórzy uczestnicy tych prestiżowych rozgrywek. Na godzinę 17:00 zaplanowano półfinały kobiet, godzinę później ten sam etap rozgrywek męskich. Najważniejsze mecze rywalizacji odbędą się o godzinie 19:30 i 20:15. Równolegle rozgrywane będą spotkania Turnieju VIP, w których zmierzą się zespoły sponsorów i partnerów imprezy.


Wyniki turnieju

Miejsce 1. Plażowicz 2. Plażowicz
1 Roman Andrys + Adam Andrys +
2 Dariusz Tkaczuk + Paweł Lewandowski +
3 Marcin Szczechowicz Kamil Radzikowski +
4 Błażej Szubstarski + Łukasz Murdzia +
5 Mateusz Płaneta + Tomasz Jaroszczak +
5 Szymon Bułkowski + Michał Paniączyk +
7 Paweł Michalski + Damian Marcjan +
7 Łukasz Mischke + Damian Dura +
9 Tomasz Guziałek + Andrzej Stankowski +
9 Michał Muszyński + Damian Nowak +
9 Tomasz Rucki + Przemysław Boguta +
9 Adam Józefczak + Łukasz Grabowski +
13 Przemysław Lisiecki + Tomasz Narowski +
13 Piotr Jastrowicz + Michał Michniewicz +
13 Marcin Matulis + Kamil Wieciorkowski +
13 Aleksander Poznański + Wojciech Dudziak +
17 Sebastian Leszczyński + Piotr Zoruk +
17 Mateusz Skrzypiński + Piotr Jaskuła +
17 Kacper Szymula + Mariusz Orczyk +
17 Rafał Piskorz + Marcin Szymanowski +
17 Piotr Górski + Łukasz Rymarski +
17 Damian Ciemiecki + Bartosz Owczarz +
17 Piotr Osiadły + Filip Jarczak +
17 Marek Zieliński + Mateusz Szarkowski +

Zdjęcia z turnieju

W chwili obecnej nie posiadamy komentarzy do tego turnieju.