2015-05-07 - Siatkówka plażowa: odpalamy nowy sezon z napiachu.pl

Przed nami kolejny sezon siatkówki plażowej, a wraz z nim nowe turnieje i jeszcze większe emocje niż rok temu. Zapowiada się on wyjątkowo, do czego z pewnością przyczyni się portal napiachu.pl – nowe miejsce w sieci, w którym już teraz na osoby grające w plażówkę czeka niemal 1000 boisk i turniejów otwartych z całej Polski. - Jeśli jesteś fanem siatkówki plażowej, szukasz boiska lub turnieju w swojej okolicy albo brakuje Ci partnera do gry, napiachu.pl stanie się prawdopodobnie Twoim ulubionym serwisem społecznościowym. To miejsce, które uzależni Cię od plażówki – podkreślają autorzy projektu.

- Polacy z roku na rok są coraz bardziej usportowieni. Z jednej strony rośnie grupa osób uprawiających zawodowo różne dyscypliny sportowe, a z drugiej skupiona wokół nich społeczność. I co dla nas najważniejsze, coraz większą popularnością cieszy się siatkówka – z najnowszego raportu Sponsoring Monitor ARC Rynek i Opinia wynika, że aż 66% kibiców sportowych śledzi przed telewizorem siatkówkę, czyli tylko o 4% mniej od piłki nożnej. To zainteresowanie siatkówką halową coraz bardziej przekłada się na jej plażową siostrę – podkreśla Jakub Matyka, współautor projektu napiachu.pl. - Sukcesy polskich siatkarzy na arenie międzynarodowej w ostatnich latach, coraz lepsza baza infrastrukturalna i z roku na rok więcej organizowanych turniejów, zarówno tych zawodowych jak i towarzyskich, sprawiają, że w siatkówkę plażową gra coraz więcej osób. Do zaspokojenia pełni potrzeb brakowało do tej pory tylko jednego – miejsca, które będzie stanowiło kompleksowe źródło informacji o turniejach, boiskach i Plażowiczach w całym kraju – podkreśla Kuba.

Turnieje, boiska i Plażowicze z całej Polski w jednym miejscu
napiachu.pl to pierwszy i jedyny w Polsce społecznościowy serwis internetowy dla aktywnych Plażowiczów, który właśnie wystartował. Portal składa się z trzech głównych części. Pierwszą stanowi rozbudowana baza boisk do siatkówki plażowej w całej Polsce. W serwisie można znaleźć najważniejsze informacje na temat lokalizacji boiska, dostępnego na miejscu sprzętu czy opłaty za wynajem. Turnieje rozgrywane na piachu to druga część serwisu. Dzięki niej użytkownicy będą na bieżąco z nadchodzącymi rozgrywkami uzyskując informacje o ich miejscu i czasie, organizatorach oraz zasadach uczestnictwa. Trzeci moduł, najważniejszy w całym serwisie, tworzą Plażowicze, czyli osoby, dla których młodsza siostra siatkówki halowej to pasja, i którzy szukają kolejnych okazji do spotkania z plażówką.

napiachu.pl to swego rodzaju Facebook dla Plażowiczów. Użytkownicy mogą informować o swoim udziale w zaplanowanych turniejach, zapraszać do uczestnictwa swoich partnerów z boiska lub wręcz odwrotnie, nawiązywać kontakt z nowymi, nieznanymi do tej pory graczami. Mają też możliwość dzielenia się osiągniętymi wynikami, oceniania i komentowania odbywających się wydarzeń na piachu oraz dodawania zdjęć. Ideą autorów jest również to, aby Plażowicze mieli możliwość współtworzenia portalu, m.in. dodając nowe boiska czy informując o wynikach i planowanych turniejach, których nie ma jeszcze w serwisie.

- napiachu.pl jest w pełni niezależnym i obiektywnym serwisem internetowym, co oznacza, że Plażowiczem może zostać każda osoba, dla której plażówka to pasja i forma spędzenia wolnego czasu. W tym momencie na portalu są dostępne informacje o niemal 1000 boiskach i turniejach otwartych z całej Polski. A to dopiero początek. Na bieżąco dodajemy kolejne obiekty i wydarzenia, a jednocześnie zapraszamy organizatorów rozgrywek oraz zarządzających boiskami do współpracy – dodaje Kuba.

Serwis został stworzony przez zespół składający się z pasjonatów siatkówki plażowej i specjalistów w zakresie nowoczesnych technologii. Plany autorów projektu w pierwszej kolejności zakładają maksymalne rozbudowanie bazy oraz zgromadzenie jak najliczniejszej społeczności Plażowiczów. W tym momencie w serwisie dostępne są informacje o turniejach otwartych, ale już wkrótce odwiedzający znajdą u nas także turnieje profesjonalne oraz inne atrakcje związane z siatkówką plażową. Ponadto, jeszcze przed wakacjami damy Plażowiczom możliwość organizowania „spotkań na piachu” – zdradza współautor projektu napiachu.pl.

Jak zostać Plażowiczem? Wystarczy zarejestrować się na portalu www.napiachu.pl lub zalogować poprzez swoje konto na Facebooku.

Zapraszamy wszystkich fanów siatkówki plażowej do odwiedzenia strony www.napiachu.pl i śledzenia konta na Facebooku. Daj się uzależnić od plażówki!

Pobierz ten komunikat prasowy