2015-10-21 - Plażowy startup rozwija skrzydła

Za nami kolejny udany sezon siatkówki plażowej. W tym roku zawodnicy i kibice tego sportu mogli cieszyli się nie tylko najgorętszym latem w historii, ale również pierwszym serwisem społecznościowo-informacyjnym dedykowanym plażówce. Blisko 1300 zarejestrowanych użytkowników, ponad 2200 dodanych boisk oraz turniejów, w których wzięło udział ok. 30 tysięcy siatkarzy daje również wiele powodów do radości założycielom serwisu i pozwala z optymizmem patrzeć na dalsze plany rozwojowe projektu napiachu.pl.

- Wystartowaliśmy z projektem pod koniec kwietnia, a sezon na piachu zamknęliśmy z końcem sierpnia. W ciągu zaledwie 4 miesięcy działania wypełniliśmy nasz serwis kilkoma tysiącami siatkarzy, boisk i turniejów pochodzących z całej Polski. Ponadto, naszym użytkownikom daliśmy także możliwość organizowania spotkań siatkówki plażowej z wybranym partnerem oraz w dogodnym miejscu i czasie, co spotkało się z ich dużym zainteresowaniem. To bardzo dobry trend. Jednak tym, co cieszy nas najbardziej, jest fakt, że serce portalu, jakim jest baza boisk i turniejów, rozrastało się przy dużym udziale samych plażowiczów, właścicieli boisk i organizatorów rozgrywek. To tylko potwierdza, że format projektu, z jakim wyszliśmy, przyjął się i zagospodarował istniejącą na polskim rynku niszę – podkreśla Jakub Matyka, autor projektu napiachu.pl.

Start napiachu.pl z sukcesem

Liczby mówią same za siebie. Obecnie w serwisie napiachu.pl jest zarejestrowanych 1268 plażowiczów, dodanych 1236 boisk oraz 1018 turniejów siatkówki plażowej. Biorąc pod uwagę, że średnia liczba uczestników organizowanych w Polsce turniejów wyniosła 28 osób, w sumie w rozgrywkach na piachu wzięło udział ok. 30 tysięcy osób. Jak na start-up dotyczący coraz popularniejszej, ale wciąż jednak niszowej dyscypliny sportowej w Polsce, dobrze prezentują się także wyniki dotyczące ruchu na stronie. 300 tysięcy odsłon, 27 tysięcy unikalnych użytkowników i to w zaledwie cztery miesiące działania portalu. napiachu.pl był również bezpośrednim partnerem wielu turniejów siatkówki plażowej organizowanych w tegorocznym sezonie. - To naprawdę bardzo dobre rezultaty. Liczby zdecydowanie przewyższyło nasze oczekiwania, jednak tym co utwierdza nas w przekonaniu, że projekt zapełnił istniejącą niszę, są pozytywne opinie osób związanych z siatkarskim środowiskiem. Otrzymaliśmy mnóstwo wiadomości i telefonów zarówno od organizatorów turniejów jak i właściciele boisk, którzy jednomyślnie przekonywali, że siatkówka plażowa w Polsce długo wyczekiwała takiego projektu – dodaje Jakub Matyka.

Nowy sezon za pasem

Autorzy projektu napiachu.pl już przygotowują się do kolejnego sezonu 2016. Są trzy podstawowe obszary, w ramach których serwis będzie się obecnie rozwijał. Po pierwsze, rozbudowane zostaną dotychczasowe funkcjonalności portalu, zarówno skierowane do plażowiczów, właścicieli boisk jak i organizatorów turniejów. Duża część zaproponowanych zmian, co warto podkreślić, pochodzi od samych użytkowników i będzie odpowiedzią na ich potrzeby. Po drugie, zostanie uruchomiona część poświęcona profesjonalnej siatkówce plażowej, dzięki czemu portal stanie się miejscem nie tylko dla aktywnych plażowiczów. I po trzecie, oferta projektu zostanie poszerzona również poza sferę online unikalną propozycję „w terenie”. Realizacja ambitnych planów rozwojowych byłaby niemożliwa bez odpowiedniej strategii marketingowej, a także współpracy z partnerami publicznymi oraz biznesowymi. Bardzo cieszy również zainteresowanie ze strony potencjalnych inwestorów, które nie tylko utwierdza nas w słuszności kontynuowania projektu, ale także daje nadzieję na zdecydowanie szybsze wdrożenie wszystkich planów rozwojowych - zdradza Jakub Matyka, autor projektu napiachu.pl

***
napiachu.pl to pierwszy w Polsce społecznościowo-informacyjny serwis internetowy dla aktywnych plażowiczów. Obecnie portal składa się z czterech głównych części. Pierwszą stanowi rozbudowana baza boisk do siatkówki plażowej w całej Polsce. W serwisie można znaleźć najważniejsze informacje na temat lokalizacji boiska, dostępnego na miejscu sprzętu czy opłaty za wynajem. Turnieje rozgrywane na piachu to druga część serwisu. Dzięki niej użytkownicy będą na bieżąco z nadchodzącymi rozgrywkami uzyskując informacje o ich miejscu i czasie, organizatorach oraz zasadach uczestnictwa. Trzeci moduł, najważniejszy w całym serwisie, tworzą plażowicze, czyli osoby, dla których młodsza siostra siatkówki halowej to pasja, i którzy szukają kolejnych okazji do spotkania z plażówką. Możliwość organizowania własnych meczów i zapraszania do udziału w nich partnerów daje czwarta możliwość, jaką są „spotkania na piachu”.

Pobierz ten komunikat prasowy