Przejdź do strony www
Strona www turnieju
6435

Podsumowanie

W sobotę 15 czerwca 2019 zostały rozegrane III Mistrzostwa Gminy Wyrzysk w Siatkówce Plażowej Dziewcząt”. Trzecia edycja młodzieżowego turnieju siatkówki plażowej została rozegrana w ramach Dni Wyrzyska 2019. Rozgrywki odbyły się na boisku do siatkówki plażowej w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym w Osieku nad Notecią.

Celem organizacji mistrzostw była popularyzacja siatkówki plażowej wśród dziewcząt oraz zachęcenie do aktywnego spędzania czasu podczas wakacji. Mistrzostwa zostały zorganizowane przed Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wyrzysku oraz Gminę Wyrzysk.

W sobotę do rywalizacji przystąpiły zawodniczki w kategorii szkół ponadpodstawowych – łącznie 5 par: Gryczka Paulina / Magierska Weronika (Osiek nad Notecią), Józefiak Antonina / Kołakowska Wiktoria (Bydgoszcz), Konieczna Natalia / Śmigielska Paulina (Osiek nad Notecią/Białośliwie), Kowal Sandra / Radwańska Zuzanna (Osiek nad Notecią), Walendowska Natalia / Krupa Oliwia (Janowiec Wlkp.).

Turniej rozegrano systemem
każdy z każdym”. Wszystkie spotkania podczas turnieju rozgrywane były do 2 wygranych setów do 15 punktów (tie-break rozgrywany do 11 punktów).

Wyniki spotkań:

Gryczka/Magierska 2:0 Konieczna Śmigielska (15:4 ; 15:7)

Radwańska/Kowal 2:1 Józefiak/Kołakowska (15:8 ; 9:15 ; 11:4)

Konieczna/Śmigielska 2:1 Radwańska/Kowal (4:15 ; 15:11 ; 12:10)

Walendowska/Krupa 0:2 Gryczka/Magierska (6:15 ; 4:15)

Radwańska/Kowal 2:0 Walendowska/Krupa (15:2 ; 15:7)

Józefiak/Kołakowska 0:2 Konieczna/Śmigielska (9:15 ; 11:15)

Walendowska/Krupa (3:15 ; 6:15)

Gryczka/Magierska 2:1 Radwańska/Kowal (18:16 ; 12:15 ; 11:6)

Józefiak/Kołakowska 2:0 Gryczka Magierska (15:8 ; 15:12)

Konieczna/Śmigielska 2:0 Walendowska/Krupa (15:5 ; 15:3)

Klasyfikacja końcowa turnieju:

I miejsce: Gryczka Paulina / Magierska Weronika

II miejsce: Konieczna Natalia / Śmigielska Paulina

III miejsce: Józefiak Antonina / Kołakowska Wiktoria

IV miejsce: Radwańska Zuzanna / Kowal Sandra

V miejsce: Walendowska Natalia / Krupa Oliwia

Trzy najlepsze pary zostały nagrodzone pucharami, a wszystkie pary uczestniczące w turnieju otrzymały dyplomy oraz pamiątkowe medale. Nagrody zostały wręczone przez Pana Wiceburmistrza Wyrzyska Jacka Wiśniewskiego. Podczas turnieju rolę sędziego głównego pełnił Pan Bartłomiej Mrotek. Rolę koordynatora rozgrywek pełnił Pan Paweł Białczak.