Turniej towarzyski Turniej rozegrany

II Grand Prix Zbąszynka - WRÓBEL CUP w Amatorskiej Siatkówce Plażowej 2015 - II turniej

Strona www turnieju
Jesteś organizatorem? Załóż konto organizatora, turniej zostanie do Ciebie przypisany i będziesz mógł nim zarządzać.

Zgłoś błąd
82

Opis

6 czerwca 2015 r. odbyły się drugie turnieje z serii Grand Prix Siatkówki Plażowej - Wróbel Cup. W samo południe turniej rozpoczęła kategoria kobiet. A do niej zgłosiło się osiem drużyn. Kobiety miały najtrudniejszy plac do gry - żar lał się z nieba, a same musiały walczyć w bardzo gorącym piasku. Najlepszą drużynę utworzyły Kornelia Matysik i Martyna Borowczak.

Drugie miejsce zajęły Daria Dzioch i Wiktoria Mrawczak. Na trzecim miejscu znalazły się Joanna Dura i Agnieszka Barańska. Po kategorii kobiet rozgrywana jest kategoria mikstów, czyli jedna osoba w drużynie to mężczyzna, a druga to kobieta. W kategorii mikstów najlepszą parę utworzyli Joanna Dura i Dawid Połomka. Finałowy pojedynek wygrali z Ewą Sikorską i Andrzejem Marciniakiem. Na trzecim miejscu uplasowali się Kornelia Matysik i Kacper Lichtarowicz, którzy okazali się lepsi od Marty Dylewskiej i Jakuba Marciniaka. W kategorii mikstów wzięło udział dziesięć dwuosobowych drużyn.

W kategorii mężczyzn najlepszą parę utworzyli Piotr Bimek i Bartosz Zaremba. Finałowy pojedynek wygrali z Michałem Gurdakiem i Jakubem Gurdakiem. Na trzecim miejscu znaleźli się Eryk Ksej i Kamil Kowalczyk. Oni okazali się lepsi od Andrzeja Marciniaka i Jakuba Marciniaka.W kategorii mężczyzn wzięło udział piętnaście dwuosobowych drużyn.

W kobiecych rozgrywkach mogą wystąpić również zawodniczki spoza gminy Zbąszynek. Męska kategoria stworzona jest tylko z mieszkańców gminy, a w mikstach mężczyzna musiał musi być zameldowany na terenie gminy Zbąszynek, a kobieta może być spoza gminy Zbąszynek. W zawodach mogli wystartować też uczniowie spoza gminy Zbąszynek, jednak muszą uczyć się na terenie gminy (ZST Zbąszynek, Gimnazjum, ZSL Rogoziniec). Nie obowiązywało żadne wpisowe. W turniejach brały udział osoby urodzone w 2003 roku i starsze.