Wystartowała Bella Plaża Gotyku 2017

Pierwsze mecze Bella Plaży Gotyku Toruń 2017 za nami. Czwartek był dniem gry w Ogólnopolskim Turnieju Juniorów i Juniorek w Siatkówce Plażowej. Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem i do rywalizacji przystąpiło 19 par juniorów oraz 14 par juniorek. W piątek poznamy triumfatorów i triumfatorki tych rozgrywek.

Plaża Gotyku

Długi okres przygotowań, ostatnie przepełnione pracą dni i  wreszcie - upragnione rozpoczęcie Bella Plaży Gotyku Toruń 2017 mamy już za sobą. Pierwszego dnia turnieju boiska na Rynku Nowomiejskim oraz przy Zespole Szkół nr 10 gościły siatkówkę plażową w wydaniu młodzieżowym. Do Torunia przyjechało kilkadziesiąt par z całej Polski. Rywalizacja toczyła się cały dzień. Juniorzy opanowali boiska przy szkole, natomiast dziewczęta prezentowały swoje siatkarskie umiejętności na Rynku Nowomiejskim.

Poziom zawodów jest naprawdę wysoki, zarówno w przypadku siatkarzy, jak i siatkarek. – Można powiedzieć, że atrakcją w turnieju jest występ pięciu par kadry narodowej siatkarzy plażowych w tej kategorii wiekowej, co znacznie podnosi poziom. Zapewne to one będą dominować w zawodach. Te duety właśnie podkreślają, że Plaża Gotyku to fajny i ważny dla nich turniej, gdyż ułatwia przygotowania do sezonu reprezentacyjnego – mówi Mieczysław Pietroczuk, dyrektor turnieju juniorskiego Bella Plaży Gotyku. Wśród walczących par juniorek, oglądać można chociażby mistrzynie Polski w tej kategorii wiekowej – Klaudię Prządkę oraz Weronikę Antczak, które awansowały już do „czwórki”. W czwartek w Bella Plaży Gotyku rozegrano blisko 70 spotkań, a już w piątek od rana toczyć się będzie walka o udział w decydujących spotkaniach. Po południu rozegrane zostaną spotkania finałowe. 

Tegoroczna Bella Plaża Gotyku Toruń 2017 wystartowała 1 czerwca – w Dzień Dziecka. Po zmaganiach juniorskich nie zabrakło więc zajęć dla najmłodszych adeptów siatkówki plażowej. Jak co roku chętnych do udziału w Bella Happy Kids Camp nie brakowało, a śmiech i gwar zadowolonych uczestników można było usłyszeć na niemal całym Rynku Nowomiejskim. Kolejne zajęcia dla dzieci odbędą się już w piątek, o godzinie 18:00, po finałowych zmaganiach w turnieju juniorskim.

Źródło: informacja prasowa

Czytaj również