WT Xiamen: Fijałek/Bryl już w drugiej rundzie, pozostali powalczą o awans z grupy

Grzegorz Fijałek i Michał Bryl pewnie wygrali oba spotkania w grupie B i zapewnili sobie awans z pierwszego miejsca. Gorzej poszło pozostałym dwóm duetom. Kasia Kociołek i Kinga Wojtasik uległy w dwóch setach Brazylijkom, natomiast Piotr Kantor i Bartosz Łosiak – Włochom.

Grzesiek z Michałem w pierwszym meczu podejmowali Ukraińców. Z tego pojedynku zwycięsko wyszli dopiero po tie-breaku. W drugim spotkaniu pokonali Łotyszy – tym razem 2:0 i awansowali bezpośrednio do 1/8 finału. Oznacza to, że jutro będą mieli dzień wolny i będą mogli obserwować mecze przyszłych przeciwników.

Kanty z Łośkiem trafili do bardzo trudnej grupy, w której znaleźli się Dalhausser/Lucena, Andre/George oraz Carambula/Rossi. W pierwszej rundzie trafili na graczy z Italii, srebrnych medalistów marcowego WT w Sydney, którym ulegli 0:2.

Oznacza to, że w meczu decydującym o wyjściu z grupy podejmą amerykańskie legendy – Phila Dalhaussera i Nicka Lucenę. Ostatnim razem te duety mierzyły się w katarskim Doha i górą byli gracze z Ameryki Północnej.

Wśród Pań, po wielomiesięcznej przerwie w końcu mieliśmy okazję oglądać Kingę Wojtasik i Kasię Kociołek. Dziewczyny jednak nie zaprezentowały się z najlepszej strony i uległy wyżej notowanym Brazylijkom 0:2. Oznacza to, że podobnie jak Piotrek i Bartek, jutro będą walczyć o pozostanie w turnieju.