WT Warsaw: stadion główny już gotowy!

Na obiektach Monta Beach Volley Club trwają przygotowania do turnieju World Tour Warsaw 2018. Centralny obiekt, czyli stadion główny, jest już gotowy. W sumie na trybunach przy czterech boiskach będzie mogło zasiąść ponad 3600 widzów.
PZPS

Cztery boiska meczowe w tym stadion główny mogący pomieścić 3275 widzów oraz dwa boiska treningowe – tak przedstawia się infrastruktura na turniej World Tour Warsaw 2018 (27 czerwca – 1 lipca). Na obiektach Monta Beach Volley Club w Warszawie trwają ostatnie przygotowania do rozpoczynających się w przyszłym tygodniu zmagań ponad 120 najlepszych duetów siatkówki plażowej na świecie na czele z liderami rankingu World Tour – Piotrem Kantorem i Bartoszem Łosiakiem. Centralny punkt zmagań, czyli stadion główny jest już gotowy. Trwają prace kosmetyczne przy ukończeniu przygotowań boiska.

Budowa obiektu rozpoczęła się na początku czerwca, a już po 10 dniach gotowy był stadion główny i boisko. W tym celu, aby mógł postać turniejowy obiekt z prawdziwego zdarzenia, sprowadzonych zostało około 4500 ton piasku dowiezionych przez 150 tirów! To specjalnie sprowadzony piasek z kopalni używany m.in. przy produkcji szkła. – Jest wypalany i przesiewany, przez co nawet przy bardzo wysokiej, 40-stopniowej temperaturze powietrza, nie parzy w stopy i nie psuje komfortu grania. Nie ma wielu turniejów, na których używany jest tak dobry piasek jak ten na naszych boiskach – tłumaczy dyrektor prasowy turnieju World Tour Warsaw 2018 Piotr Kamiński.

Na trybunie VIP stadionu głównego krzesełka zostały zainstalowane tak, aby na biało wyróżniał się napis „Polska”. Z dodatkowych udogodnień, tuż przy boisku głównym zostanie ustawiony prysznic, z którego będą mogli skorzystać zawodnicy, aby schłodzić się przy bardzo wysokiej temperaturze.

Poza stadionem głównym, który będzie centralnym obiektem, kibice będą mogli śledzić zmagania natrzech boiskach bocznych. Przy jednym usytuowanym tuż przy stadionie głównym znajduje się trybuna dla 250 widzów, zaś rywalizację na dwóch pozostałych będzie mogło śledzić w sumie 150 osób. To oczywiście wyłącznie miejsca siedzące, bo kibice w każdych warunkach są w stanie dopingować swoich ulubieńców. – Jesteśmy w trakcie wymiany piasku na boiskach bocznych na taki spełniający wszelkie wymogi – dodaje Piotr Kamiński.

Czytaj również