WT Warsaw: nieudane kwalifikacje Lecha i Ociepskiego

W Warszawie rozpoczęły się kwalifikacje do turnieju głównego World Tour w siatkówce plażowej. Jedyną polską parą walczącą o awans byli Marcin Ociepski i Jarosław Lech, którzy niestety przegrali już swój pierwszy mecz i pożegnali się z marzeniami o grze w turnieju głównym. Od jutra w fazie grupowej grę zaczną cztery inne polskie pary męskie.
FIVB

W środę rozpoczęły się eliminacje do turnieju głównego, który po 11 latach wraca do stolicy Polski. Jako pierwsi na piasek boiska centralnego w Warszawie wybiegli Marcin Ociepski i Jarosław Lech, a ich rywalami byli Amerykanie,  Trevor Crabb i John Mayer. Dla obu ekip jest to pierwszy sezon wspólnych występów, ale to Amerykanie dysponują większym doświadczeniem, w tym składzie zdążyli już zaprezentować się na trzech turniejach rangi World Tour.   Polacy mają za sobą za to dwa udane starty w krajowych turniejach w Nysie i Toruniu, gdzie udawało im się stanąć na podium zawodów. Początkowo obserwowaliśmy wyrównane spotkanie i aż do stanu 11:11 duet Ociepski/Lech dotrzymywał kroku. Rywale konsekwentnie budowali przewagę wykorzystując słabości biało-czerwonych i po chwili przejęli inicjatywę nad boiskowymi wydarzeniami (17:14). a druga część premierowej odsłony to już dominacja pary Crabb/Mayer  (21:15).

Set ostatniej szansy dla Polaków nie zaczął się najlepiej, siatkarze ze Stanów Zjednoczonych szybko wyszli na prowadzenie i pomimo gry punkt za punkt przez większą część seta nie zdołali odrobić dwóch oczek straty. Lech i Ociepski przegrali także drugą odsłonę meczu żegnając się tym samym z turniejem i kończąc przygodę z warszawskim World Tourem na pierwszej rundzie eliminacji (18:21). Jeszcze dziś swoje pojedynki eliminacyjne rozegrają także trzy polskie pary występujące w turnieju kobiet.