WT Warsaw: Kołosińska i Kociołek z awansem do fazy pucharowej

W spotkaniu decydującym o pierwszym miejscu w grupie Kinga Kołosińska i Katarzyna Kociołek przegrały po zaciętym meczu z parą Liliana/Elsa z Hiszpanii. Pojedynek rozstrzygnął się dopiero po emocjonującym tie-breaku. Polki jednak mają awans do dalszej fazy turnieju, ale zaczną ją już od I rundy. Hiszpanki okazały się najlepsze w grupie i awansowały bezpośrednio do drugiej rundy.
FIVB

Po wygranej z Kanadyjkami w pierwszym meczu grupy H w drugim swoim spotkaniu Katarzyna Kociołek i Kinga Kołosińska zmierzyły się z Lilianą Fernandez Steiner i Elsą Baquerizo McMillan z Hiszpanii. Stawką meczu było pierwsze miejsce w grupie i awans bezpośrednio do II rundy pucharowej. Mecz zaczął się od zaciętej walki punkt za punkt. Wynik cały czas oscylował wokół remisu, Polki prowadziły 9:8, ale na przerwę techniczną zeszły z jednym punktem straty, Po powrocie na boisko rywalki odskoczył naszym zawodniczkom i biało-czerwone nie były w stanie już ich dogonić. W końcówce obroniły jeszcze dwie piłki setowe, ale ostatecznie przegrały pierwszego seta do 17.

W drugiej partii od stanu 2:2 Kołosińska i Kociołek wygrały pięć kolejnych wymian i wypracowały sobie dość sporą przewagę. Na przerwie technicznej Polki prowadziły już siedmioma punktami i nie zamierzały zwalniać. Ich dominacja była bardzo wyraźna i wygrały bardzo wysoko 21:11, wyrównując stan spotkania.

Decydująca partia była niezwykle zacięta od samego początku. Polki pierwsze przełamały zespół przeciwny i wyszły na prowadzenie 8:6, ale Hiszpanki szybko odrobiły straty i znów był remis (9:9). Liliana i Elsa w końcówce wyszły na prowadzenie 13:11, jednak biało-czerwone nie poddawały się. Wygrały dwie kolejne wymiany, doprowadziły do remisu i… przegrały 13:15. Tym samym to Hiszpanki zajęły pierwsze miejsce w grupie, a nasze siatkarki w piątek rozpoczną fazę pucharową od I rundy.

grupa H:

Kołosińska/Kociołek POL – Liliana/Elsa ESP 1:2 (17:21, 21:11, 13:15)

źródło: siatka.org

Czytaj również