WT Vaduz: Ceynowa i Kłoda zdobywają srebro!

Martyna Kłoda i Agata Ceynowa zajęły drugie miejsce podczas turnieju w Vaduz. W wielkim finale silniejsze od biało-czerwonych okazały się Amerykanki Wheeler/Dykstra. Brązowy medal zdobyły Greczynki Manavi/Tsopoulou, które zostały pokonane przez Polki w półfinale. Drugie miejsce to niewątpliwie duży sukces pary Kłoda/Ceynowa.
FIVB

Początek spotkania finałowego był wyrównany. Obie pary dość skutecznie kończyły swoje akcje. Amerykanki w pewnym momencie wysunęły się jednak na dwupunktowe prowadzenie (7:5), a kilka chwil później kolejne udane akcje dały im już wynik 11:7. Wheeler i Dykstra wydawały się przejąć kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami (14:8). W grze Martyny Kłody i Agaty Ceynowej pojawiło się sporo własnych błędów. Do tego rywalki były też skuteczniejsze w ataku (19:11). Ostatecznie Polki zdobyły w tym secie zaledwie 13 oczek.

Druga partia rozpoczęła się lepiej dla Amerykanek (0:2). Kolejna dobra akcja dała rywalkom Kłody i Ceynowej wynik 6:3. Polki starały się odrabiać straty, ale jak się okazało bezskutecznie. Wkrótce przegrywały już 7:11. Reprezentantki USA utrzymały swoje prowadzenie, dobra zagrywka pozwoliła biało- czerwonym zbliżyć się na dwa oczka. Udany atak rywalek pozwolił im jednak odbudować przewagę (19:15). Ostatecznie strat Kłoda i Ceynowy już nie odrobiły. Spotkanie zakonczył autowy atak Polek.

Ceynowa/Kloda POL [10] –  Wheeler/Dykstra USA [14] 0:2 (13:21, 17:21)

Brązowy medal zdobyły te, które zostały pokonane przez Martynę Kłodę i Agatę Ceynową w półfinale, czyli Greczynki Manavi/Tsopoulou. W trzech setach pokonały one szwajcarski duet Böbner/Vergé-Dépré. Pierwsze dwa sety to była prawdziwa huśtawka nastrojów. W premierowej odsłonie na piasku w Vaduz rządziły Greczynki, które prezentowały się znakomicie w każdym elemencie. W kolejnej partii role się jednak odwróciły, to Szwajcarki zdominowały boiskowe wydarzenia i ostatecznie doszło do tie-breaka.  W nim walka trwała do samego końca. Ostatecznie lepsze okazały się Greczynki.

Manavi/Tsopoulou GRE [11]  – Böbner/Vergé-Dépré, Z. SUI [1] 2:1 (21:14, 10:21, 15:13)

źródło: siatka.org