WT Tel Aviv: Chiniewicz/Korycki przebrnęli eliminacje

U nas jesień, tymczasem sezon siatkówki plażowej na świecie trwa w najlepsze. W tym tygodniu rywalizacja przeniosła się do słonecznego Tel Avivu. W Izraelu w turnieju jednogwiazdkowym występują trzy polskie pary, z których dwie zobaczymy od jutra w Main Draw.

Do walki w eliminacjach przystąpili Michał Korycki/Martin Chiniewicz oraz Paweł Lewandowski/Piotr Groszek. W turnieju głównym dzięki dobremu rankingowi zapewniony mają udział Adrian Sdebel w parze z Piotrem Ilewiczem.

Obie polskie pary eliminacyjne przebrnęły przez pierwszą rundę. W drugiej natomiast Paweł z Piotrkiem ulegli Rosjanom odpadając z turnieju, a Michał z Martinem pokonali Czechów. I właśnie od strony pary Chiniewicz/Korycki mamy dla Was kilka słów relacji z obu spotkań kwalifikacyjnych. Komentuje, specjalnie dla napiachu.pl – Michał Korycki:

"Rozstawieni byliśmy z numerem 1. w eliminacjach, także o turniej główny, bez konieczności rozgrywania spotkań, można powiedzieć, że się otarliśmy. Taki jednak jest system, więc by dostać się do turnieju głównego potrzebowaliśmy dwóch zwycięstw przy ani jednej porażce.

W pierwszym meczu czekała na nas austriacka para, dla której był to pierwszy World Tour. Nie było niespodzianki. Mecz od początku do końca pod naszą kontrola, zakończony w dwóch setach do 8 i 9.

W drugim spotkaniu zmierzyliśmy się z czeskim duetem - Knoblach/Vala.

Na początku pierwszego seta uciekliśmy rywalom na 6 oczek i taką przewagę dowieźliśmy do końca. W drugim dużo lepiej prezentowali się nasi przeciwnicy. Mieli skuteczny side out. Na przerwie technicznej było 10-11 dla Czechów. Po przerwie popełniliśmy kilka błędów. Następnie nie skończyliśmy kontr, a nasi przeciwnicy wyszli na prowadzenie 18-14. Po przerwie na nasze żądanie skończyliśmy dwie udane akcje po obronie, a nasi przeciwnicy popełnili dwa błędy. Wzmógł się wiatr, co dobrze wykorzystaliśmy, grając odważną zagrywką. Drugi set zakończył się naszym zwycięstwem 21-19.

Mimo, że byliśmy najwyżej rozstawieni z wszystkich par grających w eliminacjach to fakt awansu do najlepszej "16" bardzo cieszy. Jutro o 11 (10 czasu polskiego) zmierzymy się z drużyną z USA. W naszej grupie są również teamy z Izraela i Danii. Z tego miejsca dziękuję wszystkim kibicom, którzy nas wspierają i oglądają nasze mecze (chociaż wiem, że są problemy ze streamem). Mam nadzieję, że będziecie z nami również w kolejnych dniach World Touru w Tel-Avivie."