WT Sydney: Koniec turnieju dla Polek

Walczyły dzielnie, ale przegrały swoje mecze. Ola Wachowicz w duecie z Moniką Brzostek oraz Martyna Kłoda w parze z Agatą Ceynową pożegnały się z turniejem w Sydney. Polki po wczorajszych porażkach w grupie ciągle miały szansę na awans do fazy play-off. Przeciwniczki okazały się jednak zbyt silne i nasze reprezentantki zakończyły zmagania na miejscach 25.
Fot. FIVB

Wyniki:

Faza grupowa – kobiety

Brzostek/Wachowicz – Pischke/Bukoveccan CAN 0:2 (15:21, 16:21)

Kłoda/Ceynowa – Udomchavee/Numwong THA 0:2 (20:22, 19:21)


Wypowiedzi pomeczowe:

Monika Brzostek

Niestety na meczu nie potrafiłyśmy wykorzystać dobrej strony pod wiatr żeby nadrobić to co traciłyśmy na „słabszej” stronie. Przyjecie tez nie było naszym mocnym punktem dzisiaj i stad mamy wynik jaki mamy. To jest początek naszej współpracy na boisku wiec ciągle się siebie uczymy, i myślę ze czas gra na nasza korzyść. Po tym turnieju tutaj wiemy na czym się mocniej skupić, i tak tez zrobimy. Także wracamy do Spały i szlifujemy.


Klasyfikacje turnieju w Sydney:

Polki:

33. Jagoda Gruszczyńska / Aleksandra Gromadowska 

25. Martyna Kłoda / Agata Ceynowa

25. Monika Brzostek / Aleksandra Wachowicz

Polacy

33. Mariusz Prudel / Dominik Poznański 

25. Maciej Rudol / Jakub Szałankiewicz


W przyszłym tygodniu startuje czterogwiazdkowy turniej męski w Katarze (Doha), w którym wystąpią trzy nasze pary: Kantor/Łosiak, Fijałek/Bryl oraz Rudol/Szałankiewicz. Relacja niezmiennie na naszych kanałach oraz Proskos.


------------

Trwają zapisy na obóz siatkówki plażowej w Hiszpanii. Wyjedź na sportowe wakacje i trenuj z najlepszymi!

Sprawdź ofertę!

Czytaj również