WT QINZHOU: Kołosińska i Kociołek zdobywają srebrny medal

Katarzyna Kociołek i Kinga Kołosińska świetnie spisywały się w turnieju World Tour w chińskim Qinzhou. Polki dotarły do finału, w nim jednak musiały uznać wyższość australijskiej pary Artacho/Clancy i zakończyły rywalizację na drugim miejscu, co i tak jest ogromnym sukcesem. Brązowe medale przypadły Amerykankom Sweat/Summer.
FIVB

W meczu o brązowy medal turnieju World Tour w Qinzhou reprezentujące gospodarzy Fang Wang i Xinyi Xia zmierzyły się z Brooke Sweat i Summer Ross ze Stanów Zjednoczonych. Pierwszy set spotkania miał wyrównany przebieg, jednak w końcówce lepsze okazały się Amerykanki i to one wygrały 21:18. Druga partia to już wyraźna przewaga siatkarek z USA. Chinki nie były w stanie nawiązać w tym secie równorzędnej walki i przegrały do 13, zajmując miejsce tuż za podium Brązowe medale przypadły Amerykankom.

W finale Kinga Kołosińka i Katarzyna Kociołek, nazywane tu „czarnym koniem” turnieju, walczyły o złoty medal z Mariafe Artacho i Taliquą Clancy z Australii. – Wyszłyśmy na boisko by wygrać i zamierzamy zrobić to ponownie – mówiła po meczu półfinałowym Katarzyna Kociołek. W finale jednak okazało się, że biało-czerwone znacznie ustępują rywalkom. Australijki od samego początku narzuciły naszym siatkarkom twarde warunki i wypracowały sobie dużą przewagę. Efekktem tego była wysoko wygrana rywalek do 11. Również w drugim secie Kociołek i Kołosińska nie były w stanie przełamać dobrze grających siatkarek z Australii. Tym razem przegrały do 12 i ostatecznie zdobył srebrne medale turnieju w Qinzhou.

mecz o 3. miejsce:

Wang/X.Y. Xia (CHN) – Sweat/Summer (USA) 0:2 (18:25, 13:25)

finał:

Artacho/Clancy (AUS) – Kołosińska/Kociołek 2:0 (25:11, 25:12)

Czytaj również