WT QINZHOU: Kołosińska i Kociołek zagrają w ćwierćfinale

Kinga Kołosińska i Katarzyna Kociołek wygrały swoje drugie spotkanie podczas turnieju World Tour w chińskim Qinzhou i awansowały do ćwierćfinału. Polki po tie-breaku pokonały austriacką parę Plesiutschnig/Schützenhöfer i w sobotę zagrają o awans do czołowej czwórki turnieju z parą z Australii.

Spotkanie 1/8 finału turnieju w Qinzhou pomiędzy Kingą Kołosińską i Katarzyną Kociołek a  Leną Plesiutschnig i Kathariną Schützenhöfer z Austrii rozpoczęło się lepiej dla rywalek naszych zawodniczek. Austriaczki jako pierwsze uzyskały przewagę i utrzymały ją do końca pierwszego seta, wygrywając pewnie do 16. Druga partia spotkania była niezwykle zacięta. Rozstrzygnięcie nastąpiło w samej końcówce, w której minimalnie lepsze były biało-czerwone. Polki wygrały 21:19 i doprowadziły do remisu – o wyniku spotkania miał rozstrzygnąć tie-break.

W decydującej partii Kołosińska i Kociołek szybko wyszły na prowadzenie i nie oddały go już do końca. Nasze reprezentantki wykorzystywały bezlitośnie błędy rywalek i całkowicie zdominowały wydarzenia na boisku. Wygrały pewnie 15:6, całe spotkanie 2:1 i awansowały do ćwierćfinału turnieju. W nim w sobotę powalczą o awans do czołowej czwórki z australijską parą Louisse Bawden/Jessyka Ngauamo.

1/8 finału:

Kołosińska/Kociołek (POL) – Plesiutschnig/Schützenhöfer (AUT) 2:1 (16:21, 21:19, 15:6)

źródło: siatka.org

Czytaj również