WT Ostrawa: Faza grupowa dla biało-czerwonych!

Po błyskawicznej przeprawie w pierwszym meczu, walcząc o zajęcie pierwszego miejsca w grupie podczas czterogwiazdgowego turnieju w czeskiej Ostrawie Grzegorz Fijałek i Michał Bryl mierzyli się z Nikitą Liaminem i Tarasem Myskivem. Dla Rosjan jest to dopiero drugi wspólny turniej - w takim zestawieniu zadebiutowali w Jinjiang, gdzie dotarli do ćwierćfinału.

Reprezentanci "Sbornej" za cel obrali sobie Michała Bryla, który przeciętnie radził sobie z presją i już na początku pojedynku trzykrotnie został zablokowany. Taka taktyka pozwoliła im na najmniejsze możliwe prowadzenie podczas przerwy technicznej. W obronie nieustannie popisywał się Myskiv, który przed rokiem zdobył złoty medal Mistrzostw Europy w siatkówce na śniegu. W najważniejszym momencie seta to Bryl okazał się ścianą nie do przejścia, a blok na Liaminie dał biało-czerwonym szansę na skończenie premierowej odsłony. Po przerwie na żądanie dla Rosjan tym samym odpłacił się wyższy z rywali i kibice mogli cieszyć się grą na przewagi. Pierwszą partię zakończył autowy atak Liamina po kombinacyjnej akcji.

Zmotywowani Polacy drugiego seta rozpoczęli od świetnej współpracy na linii blok - obrona, która pozwoliła im wypracować trzypunktową przewagę. Rosjanie łatwo się jednak nie poddali i w drugiej części partii odrobili stratę. Końcówkę tym razem rozstrzygnął bardziej doświadczony z biało-czerwonych, który swoją zagrywką doprowadził do wyniku 20:18. Liamin i Myskiv nie byli w stanie kolejny raz podnieść się z kolan, a kropkę nad "i" atakiem po prostej postawił Bryl.

Drugie dzisiejsze zwycięstwo dało Polakom pierwsze miejsce w grupie. Dzięki temu Fijałek i Bryl zmagania w fazie pucharowej rozpoczną od drugiej rundy, która rozegrana zostanie w sobotę.

Fijałek/Bryl - Liamin/Myskiv RUS 2:0 (23:21, 21:19)