WT Moscow: Fijałek i Bryl z awansem do 1/8 turnieju

Michał Bryl i Grzegorz Fijałek opromienieni na pewno srebrnym medalem z Vienna Major od zwycięstwa rozpoczęli udział w kolejnym turnieju, w Moskwie. Polski duet po tie-breaku pokonał reprezentantów Austrii, Tobiasa Wintera i Juliana Hörla. Rywale jedynie w drugim secie byli w stanie nawiązać walkę. W kolejnym czwartkowym starciu biało-czerwoni mierzyli się z reprezentantami gospodarzy – Ilją Leszukowem i Kontantinem Semenowem, których także pokonali 2:1. Polacy awansowali tym samym do 1/8 finału.
FIVB

Grzegorz Fijałek i Michał Bryl nadal utrzymują wysoką formę z turnieju Vienna Major. W swoim pierwszym meczu  czterogwiazdkowego turnieju w Moskwie biało-czerwoni pokonali duet z Austrii.  Fijałek i Bryl znakomicie weszli w pierwszy mecz dnia, w premierowej odsłonie kompletnie zdominowali boiskowe wydarzenia. Grali znakomicie w obronie, ataku czy zagrywce i w konsekwencji pozwolili rywalom zdobyć zaledwie dziewięć punktów. W drugiej partii gra Polaków nieco się zacięła, a z kolei Austriacy poprawili się w każdym elemencie. Zbudowali sobie kilkupunktową przewagę i nie oddali jej już do końca seta. W tie-breaku jednak to Grzegorz Fijałek i Michał Bryl narzucili przeciwnikom swój styl gry, szybko odskoczyli na kilka oczek i nie oddali prowadzenia już do końca meczu.

W drugim starciu rywalami Michała Bryla i Grzegorza Fijałka byli Rosjanie – Ilja Leszukow i Kontantin Semenow. O wyniku spotkania ponownie decydował tie-break. Polacy dobrze weszli w  ten pojedynek. Rozpoczęli go bowiem od zwycięstwa w inauguracyjnej partii 21:17. Rosyjski duet wcale nie zamierzał jednak składać broni i w drugiej odsłonie to para Semenow/Leszukow przejęła inicjatywę. Gospodarze pewnie wygrali tego seta, bo aż 21:14. Tie-break ponownie należał jednak do biało-czerwonych. Bryl i Fijałek postawili w tym meczu kropkę nad i, wygrywając trzecią partię 15:11.

Bryl/Fijałek POL – Winter/ Hörl AUT 2:1 (21:9,17:21, 15:8)

Bryl/Fijałek POL – Semenow/Leszukow RUS 2:1 (21:17, 14:21, 15:11)

źródło: siatka.org