WT Huntington Beach: Kantor/Łosiak w trzeciej rundzie, kontuzja Szałankiewicza

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak dzięki zwycięstwu 2:0 nad Amerykanami awansowali do kolejnej rundy zmagań WT Huntington Beach. Ta sztuka nie udała się Mariuszowi Prudlowi i Jakubowi Szałankiewiczowi, którzy przez uraz drugiego z Polaków poddali mecz przeciwko Plavinsowi i Tocsowi. Drudzy z biało-czerwonych zakończyli turniej na 33. miejscu i udadzą się do Polski aby sprawdzić, na ile poważnej kontuzji nabawił się Szałankiewicz.
FIVB

Początek  spotkania pomiędzy  Mariuszem Prudlem i Jakubem Szałankiewiczem a braćmi  Maddisonem i Rileyem McKibbinami był bardzo wyrównany. W pierwszej partii o zwycięstwie decydowała bowiem zacięta gra na przewagi. Ostatecznie zwycięsko wyszli z niej biało-czerwoni, którzy wygrali 24:22. W drugiej odsłonie Polacy przejęli już inicjatywę i tym razem triumfowali zdecydowanie. Pokonali bowiem Amerykanów wysoko, 21:12.

W drugiej rundzie biało-czerwoni przegrali pierwszego seta do 6 a w drugim poddali mecz przeciwko łotyskiemu duetowi Plavins/Tocs. Wszystko przez to, że kontuzji nabawił się Jakub Szałankiewicz. Również walkowerem ze względu na uraz Polaka zakończyło się ich starcie z duetem z USA – Sauter/Roberts. Biało-czerwoni w turnieju zostali uplasowani na 33. miejscu i wracają do Polski, gdzie kontuzjowany siatkarz zostanie poddany dokładniejszym badaniom.

McKibbin/McKibbin [USA] – Prudel/Szałankiewicz [POL] 0:2 (22:24, 12:21)

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak rozpoczęli grę w turnieju WT Huntington Beach od drugiej rundy, w której ich przeciwnikami byli Stafford Slick i Casey Patterson. Amerykanie postawili się biało-czerwonym, jednak nie zdołali wygrać żadnego z setów. Po wyrównanej walce pierwszego seta Polacy wygrali do 17 a drugiego do 18. W kolejnej rundzie na naszych reprezentantów czekają Brazylijczycy Vitor Felipe/Guto.

Slic/Patterson [USA] – Kantor/Łosiak [POL] 0:2 (17:21, 18:21)

źródło: siatka.org