World Tour Moskwa: Dwie polskie pary w ćwierćfinale!

Świetnie radzą sobie dwie polskie pary, które pozostały w turnieju głównym World Tour w Moskwie. W II rundzie pucharowej Grzegorz Fijałek i Michał Bryl pokonali 2:0 norweską parę Mol/Sorum. Z kolei Jakub Szałankiewicz i Maciej Rudol stoczyli zacięty pojedynek z Brazylijczykami Pedro Solbergiem i Guto, który wygrali po tie-breaku. Oba polskie duety zagrają w sobotnich ćwierćfinałach.

FIVB

W II rundzie pucharowej Grzegorz Fijałek i Michał Bryl trafili na norweską parę Anders Mol/Christian Sorum. Polacy dobrze rozpoczęli to spotkanie, przewyższali rywali techniką i przede wszystkim organizacją gry. Zdobytej przewagi nasi siatkarze nie oddali już do końca i pewnie wygrali 21:16. W drugiej partii Norwegowie wyżej postawili poprzeczkę i to oni mieli inicjatywę. Do stanu 15:15 rywale wychodzili na proowadzenie, Polacy gonili, jednak potem biało-czerwoni przyspieszyli i wykorzystując błędy rywali po prostu im uciekli. Fijałek i Bryl wygrali tego seta do 17 i całe spotkanie 2:0, pewnie awansując do sobotniego ćwierćfinału.

Wyżej notowanych rywali w II rundzie turnieju mieli Maciej Rudol i Jakub Szałankiewicz, którzy stanęli przeciwko Brazylijczykom Pedro Solbergowi i Gustavo Carvalhaes (Guto). Nasi siatkarze nie przestraszyli się rywali i od początku grali bardzo odważnie, zyskując przewagę. Sporo emocji było w końcówce pierwszego seta, w której lepsi jednak okazali się biało-czerwoni i wygrali 21:19. Drugą partię lepiej rozpoczęli Canarinhos, którzy wyszli na prowadzenie 7:4. Polacy cały czas gonili wynik, ale doświadczeni rywale potrafili wykorzystać błędy naszych siatkarzy. Ostatecznie to Brazylijczycy wygrali do 17, doprowadzając do tie-breaka. Po wyrównanym początku decydującej partii to Rudol i Szałankiewicz objęli prowadzenie jako pierwsi (5:3). Tę dwupunktową przewagę nasi reprezentanci utrzymali do końca spotkania, mając piłkę meczową przy stanie 14:12. Wykorzystali ją od razu i również zameldowali się w ćwierćfinale turnieju w Moskwie.

II runda:

  • Pedro Solberg/Guto (BRA) – Rudol/Szałankiewicz (POL) 1:2 (19:21, 21:17, 12:15)
  • Sorum/Mol (NOR) – Fijałek/Bryl (POL) 0:2 (16:21, 17:21)

Źródło: siatka.org

Czytaj również