World Tour Moskwa: Cztery polskie pary w turnieju głównym

Trwają kwalifikacje do World Touru w Moskwie. Wszystkie polskie zespoły, które tam zagrają są pewne gry w turnieju głównym. Nasz kraj reprezentować będą trzy pary męskie i jedna damska

FIVB

Polska kadra udała się do Moskwy, gdzie rozegra trzygwiazdkowy turniej cyklu World Tour. Sama stolica Rosji liczy 13,2 miliona mieszkańców, licząc wraz z aglomeracją żyje tam ponad 15 milionów ludzi. To tylko około 2,5 raza mniej niż populacja całego naszego kraju. Dojazd samochodem z Warszawy zająłby około 15 godzin (1259 kilometrów), ale jeśli kibice wybierają się jeszcze do naszych wschodnich sąsiadów, sugerujemy przelot samolotem, który trwa 2 godziny. 

W kraju matrioszek Polskę reprezentować będą 3 pary męskie i 1 żeńska. Jedynym zespołem, którego nie zobaczymy w Moskwie są Mariusz Prudel i Kacper Kujawiak. Kołosińska/Gruszczyńska, Rudol/Szałankiewicz, Fijałek/Bryl oraz Kantor/Łosiak rozpoczną rywalizację od turnieju głównego. Było to oczywiste w przypadku dwóch ostatnich wymienionych par – ich ranking jest na tyle wysoki – że siatkarze nie muszą obawiać się gry w eliminacjach. Nasze panie zostały rozstawione z numerem 22, a Jakub z Maciejem z 23. W obu przypadkach 24 pary z największym dorobkiem punktowym rozpoczynają walkę od czwartku. 

Najwyżej sklasyfikowani w rankingu są oczywiście Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, którzy zostali turniejową siódemką. Po dobrym występie w Rio de Janeiro – gdzie w bardzo silnie obsadzonym World Tourze zajęli drugie miejsce – apetyty kibiców zostały mocno rozbudzone. W ciągu najbliższych kilku dni przekonamy się czy naszym siatkarzom uda się utrzymać dobrą dyspozycję, jaką zaprezentowali w Brazylii. Grzegorz Fijałek i Michał Bryl zostali rozstawieni w Rosji z numerem 13. Po niezbyt udanym występie w kraju kawy zawodnicy na pewno będą chcieli zaliczyć zdecydowanie lepszy występ. Czy im się to uda? Przekonamy się już niedługo.

Dzisiejsze kwalifikacje zaczną się o godzinie 12:00. Najciekawiej zapowiada się mecz pomiędzy Huber/Hörl, a Varenhorst/Van Gardener. Obie pary pokazały swoje wysokie umiejętności w Rio de Janeiro. Austriacy pokonali 2:0 Evandro/Andre, a Holendrzy zwyciężyli w grupie ze srebrnymi medalistami tego turnieju – Łosiakiem i Kantorem 2:1. Na uwagę zasługują również Czesi – Perušič/Schweiner, którzy prosto z Moskwy polecą do stolicy Wielkopolski. Organizatorzy Lotto Plaży Wolności Poznań 2017 przyznali tym graczom dziką kartę, także polscy kibice będą mieli okazję podziwiać ich umiejętności na żywo. 

Trzygwiazdkowy turniej w Moskwie rozpoczyna się dziś od kwalifikacji. Jego triumfatorów poznamy w niedzielę. Zapraszamy do śledzenie relacji z tych rozgrywek, oczywiście w serwisie napiachu.pl.

Autor: Jacek Kubiak

Czytaj również