World Tour Haga: Cztery polskie pary w turnieju

Dziś ruszają eliminacje do World Touru w Hadze. Wezmą w nich udział dwie żeńskie reprezentacje Polski. Tyle samo męskich par rozpocznie rywalizację od turnieju głównego. Na holenderskim piasku nie zobaczymy Kantora i Łosiaka oraz Prudla i Kujawiaka.

FIVB

Haga to miasto położone nad Morzem Północnym w zachodniej Holandii. Pomimo tego, że stolicą tego kraju jest Amsterdam, to właśnie tutaj znajduje się siedziba rządu, parlamentu i rodziny królewskiej. Jednym z miast partnerskich tej miejscowości jest Warszawa, z której dolecieć można tam w niespełna dwie godziny. To właśnie Haga od dzisiaj zmienia się w arenę trzygwiazdkowego turnieju cyklu World Tour.

W rozgrywkach zobaczymy cztery polskie zespoły – po dwa żeńskie i męskie. Pewni gry w turnieju głównym są Fijałek/Bryl oraz Szałankiewicz/Rudol. Grzegorz i Michał rozstawieni są z numerem dziesiątym, natomiast ich reprezentacyjni koledzy to turniejowa dwudziestka. Wcześniej rywalizację w Hadze rozpoczną Kołosińska/Gruszczyńska oraz Strąg/Kociołek, które rozpoczną swoją przygodę z holenderskim World Tourem od eliminacji. O pechu mogą mówić zwłaszcza Kinga i Jagoda. Gdyby nie dwie dzikie karty przyznane niżej notowanym zespołom oraz przywileje gospodarzy nasza najwyżej notowana drużyna damska rozpoczęłaby zmagania od turnieju głównego. Mamy jednak nadzieję, że dziewczynom bez większych komplikacji uda się awansować do kolejnych dni zawodów, w których udowodnią, że zasługują na miejsce w czołówce.

Najwyżej rozstawioną parą w rankingu mężczyzn są Samoilovs/Smedins z Łotwy, którzy nieznacznie wyprzedzają Alvaro Filho/Saymon oraz Andre/Evandro z Brazylii. U pań również w pierwszej trójce znajdują się dwa zespoły z kraju kawy – Larissę i Talitę od Agatha/Duda rozdzielają Ludwig/Walkenhorst z Niemiec. Czy te zespoły potwierdzą swoją dominację w Hadze? Przekonamy się w przeciągu kilku najbliższych dni. Turniej potrwa do niedzieli, 18 czerwca.

Zwycięzcy turnieju zdobędą 800 punktów rankingowych oraz 10000 dolarów. Drugie miejsce zapewni drużynom 640 punktów i 8000 dolarów, a najniższy stopień podium to 480 punktów i 5000 dolarów. Mamy nadzieję, że polskie drużyny powalczą o najwyższe laury. Wyniki i relacja z turnieju w Hadze oczywiście na napiachu.pl. 

Autor: Jacek Kubiak

Czytaj również