Wielkopolski Wielki Szlem: Drugi, gorący przystanek Szlema w Zbąszyniu zakończony!

W weekend 18 i 19 czerwca rozegrany został drugi turniej siatkówki plażowej w ramach Wielkopolskiego Wielkiego Szlema. To cykl trzech prestiżowych turniejów w Wielkopolsce: Chwiałka Volley w Poznaniu, Zbąszyń Cup i „Plaża Wrze” we Wrześni.
Fot. ZCSTiR

Dwudniowy „Zbąszyń Cup” zgromadził w sumie 81 par czyli 162 zawodniczek i zawodników, którzy odwiedzili nasze miasto spędzając swój czas nad jeziorem Błędno. Cieszy frekwencja, która utrzymuje się na wysokim poziomie, mimo że organizowanych jest coraz więcej imprez siatkarskich. Mimo rywalizacji w tej dziedzinie, uczestnicy chętnie wybierają turnieje w Zbąszyniu, które są wysoko oceniane przez startujących. W naszych turniejach rośnie także systematycznie liczba najmłodszych uczestników. Daje to powody do optymizmu na przyszłość. Tradycyjnie podajemy przegląd miejscowości, z których przyjechali do nas siatkarki i siatkarze. Tym razem gościliśmy zawodników m,.in. z: Bydgoszczy, Gabrów, Gdańska, Golczewa, Gorzowa Wlkp., Dąbrowy Biskupiej, Poznania, Leszna, Rokietnicy, Krzeszyc, Kalisza, Mrowina, Wielenia, Kożuchowa, Nowego Tomyśla, Ostrzeszowa, Opola, Szamotuł, Nekli, Kostrzyna Wielkopolskiego, Skórzewa, Sulechowa, Wilczyna, Zbąszynka, Zawonia, Krotoszyna, Koszalina, Kosieczyna, Warszawy, Wrocławia, Środy Wielkopolskiej, Zielonej Góry, Nowej Soli, Wrześni, Jastrowia, Włoszakowic, Zegrówka, Poznania oraz Zbąszynia.

Sobota była dniem rozgrywek kobiet, mężczyzn oraz najmłodszych amatorów siatkówki plażowej czyli dzieci. Prawie afrykański upał nie zniechęcił uczestników, którzy mimo żaru lejącego się z nieba dzielnie walczyli o zwycięstwa w kolejnych meczach. Wielki szacunek dla każdej i każdego z Was za wysiłek włożony w swoje pojedynki. Atmosfera przez cały dzień była równie gorąca jak powietrze. W kategorii kobiet rywalizowało 24 par, mężczyzn 21 par, dziewcząt 4 pary oraz 7 par chłopców. Kobiety i mężczyźni rozgrywali swoje mecze systemem brazylijskim. Wśród dzieci rozgrywki toczyły się systemem grupowym. Dziewczyny po rozegraniu wszystkich meczów w fazie grupowej rozgrały półfinały a następnie pojedynki o miejsca.

Niedziela, drugi dzień rywalizacji Wielkopolskiego Wielkiego Szlema, to dwie pozostałe grupy czyli miksty i Zbąszyniacy, łącznie 25 duetów. Rywalizacja w obu kategoriach dostarczyła wielu emocji. Był to gorący dzień, nie tylko pod względem temperatury panującej na zbąszyńskiej plaży, ale także pod kątem emocji jakie towarzyszyły nam podczas grania na turnieju Zbąszyń Cup. Kibicie, którzy odwiedzili turniej z pewnością nie żałowali swojej decyzji. Spiker przedstawiał zgromadzonym przebieg wydarzeń na poszczególnych boiskach i zagrzewał zebranych do dopingu.


Dziękujemy wszystkim za udział i włączenie się w organizację Wielkopolskiego Wielkiego Szlema - „Zbąszyń Cup 2022”. Dziękujemy partnerom i organizacjom wspierającym. Byli z nami: Proskos, Wielkopolski Związek Piłki Siatkowej, Zbąszyńska Telewizja Kablowa, Gmina Zbąszyń oraz Przystań Med, ProfiLingua. Trzeci i ostatni turniej Wielkopolskiego Wielkiego Szlema odbędzie się w dniach 6-7 sierpnia we Wrześni.


Poniżej klasyfikacja końcowa drugiego turnieju Wielkopolskiego Wielkiego Szlema „Zbąszyń Cup 2022” 18-19 czerwca 2022 r., we wszystkich kategoriach.

Klasyfikacja końcowa dziewcząt

1. Hania Rolla/Nina Bujnowska; Zbąszynek/Przyprostynia

2. Oliwia Jakimczuk/Karina Wójkiewicz; Zbąszynek

3. Julka Kosicka/Emilia Krystianc; Zbąszynek

4. Liliana Henklewska/Aurelia Szymańska; Zbąszynek.

Klasyfikacja końcowa chłopców

1. Paweł Kapitan/Nikodem Pospiech; Leszno/Rokietnica

2. Wiktor Maciejewicz/Wojciech Łobaczewski; Krzeszyce

3. Dominik Michalak/Igor Bujnowski; Zbąszynek/Przyprostynia

4. Stanisław Solecki/Mieszko Solecki; Nekla.

Klasyfikacja końcowa mężczyzn:

1. Piotr Kołtuński/Damian Gajewski; Dąbrowa Biskupia/Warszawa

2. Mateusz Paszkowski/Mateusz Adamiak; Wrocław

3. Sławomir Bush/Aleksander Poznański; Nowy Tomyśl/Nowa Sól

4. Maciej Lewicki/Błażej Szymczak; Poznań/Kalisz.

Klasyfikacja końcowa kobiet:

1. Agnieszka Adamik/Ola Stadnik; Wrocław

2. Julia Sobczak/Weronika Antczak; Nowa Sól/Poznań

3. Klaudia Parczyńska/Jagoda Radzewicz; Krotoszyn/Gorzów Wlkp.

4. Ewa Bereżańska/Martyna Sobczak; Nowa Sól.

Klasyfikacja końcowa mikstów

1. Julia Sobczak/ Jędrzej Bąkiewicz; Nowa Sól/ Wschowa/

2. Ewa Bereżańskia/Rafał Snoch; Nowa Sól

3. Nikola Oldownik/Gracjan Nawrot; Poznań/ Mrowino/

4. Martyna Sobczak/ Jakub Hajduk; Nowa Sól/Zbąszyń.

Klasyfikacja końcowa Zbąszyniaków:

1. Maciej Kubiak/Wojciech Kostera

2. Patryk Frasz/Jakub Hajduk

3. Karol Dembniak/Damian Kramski

4. Łukasz Molenda/Krystian Wośkowiak

5. Krystian Jagodziński/Gracjan Bartczak.


Źródło: Informacja własna organizatora, Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji

Czytaj również