Vienna Major: Prudel i Szałankiewicz poza turniejem

Duet Mariusz Prudel i Jakub Szałankiewicz to drugi polski duet męski, któremu nie udało się przebrnąć przez kwalifikacje do turnieju głównego FIVB World Tour Vienna Major. Polacy pożegnali się z rozgrywkami w drugiej rundzie eliminacyjnej, po porażce z katarską parą Cherif/Ahmed Tijan.
FIVB

Tym samym katarska dwójka zrewanżowała się Polakom za porażkę w turnieju w Hadze. Wtedy w dwóch setach lepsi okazali się Prudel i Szałankiewicz, w wiedeńskich rozgrywkach Katarczycy wygrali w takim samym stosunku setów. Tak naprawdę to rywale od początku prowadzili grę, a biało-czerwoni gonili wynik (5:3, 7:4). Polska dwójka zdołała w partii premierowej wyrównać potyczkę na boisku (12:12), ale z czasem ponownie lepiej spisywali się przeciwnicy, wypracowując dwupunktowe prowadzenie. To wystarczyło im, by wygrać w secie, mimo że Prudel i Szałankiewicz do końca walczyli, by zmienić bieg seta.

W pierwszych akcjach kolejnej odsłony dłuższy czas toczyła się walka punkt za punkt, ale jeszcze przed czasem technicznym para z Kataru zaczęła przejmować inicjatywę (11:9). Gra katarskich siatkarzy rozkręcała się, natomiast coraz słabiej spisywali się reprezentanci Polski (15:12, 19:13). Co prawda biało-czerwonym udało się jeszcze odrobić część strat, punktując trzykrotnie w serii, ale mimo że w końcówce gra się wyrównała, nie zdołali oni przedłużyć tego spotkania, odpadając z rywalizacji.

Cherif/Ahmed Tijan (QAT) – Prudel/Szałankiewicz 2:0 (22:20, 21:19)

źródło: siatka.org