Vienna Major: Kociołek i Kołosińska zagrają o ćwierćfinał

Kinga Kołosińska i Katarzyna Kociołek zakończyły zmagania grupowe w turnieju FIVB World Tour Vienna Major. Polska dwójka z sukcesem awansowała do kolejnego etapu zawodów, wygrywając oba spotkania. W meczu o pierwsze miejsce w zestawieniu F reprezentantki naszego kraju pokonały Amerykanki, triumfując w tie-breaku.
FIVB

Po zwycięstwie nad Niemkami, Kinga Kołosińska i Katarzyna Kociołek w środowe popołudniu walczyły z amerykańskim duetem Klineman/Ross. Rywalki nie oddały łatwo tego spotkania, a o wygranej decydował tie-break. Polki dobrze zaprezentowały się w pierwszej odsłonie tego starcia, a ich skuteczne uderzenia, w połączeniu z mniej precyzyjnymi poczynaniami przeciwniczek pozwoliły im wygrać dość pewnie. Sytuacja zmieniła się w kolejnej odsłonie, a od pierwszych jej chwil ton grze nadawał duet ze Stanów Zjednoczonych. Klineman i Ross dość szybko wypracowały sobie znaczną nadwyżkę (9:3), utrzymując, a nawet podwyższając przewagę w kolejnych akcjach (14:7). Choć gra w pewnym momencie wyrównała się, to jednak toczyła się przy wysokim prowadzeniu Amerykanek i one też bardzo pewnie wygrały w drugiej partii.

W tie-breaku bywało różnie. Po dość wyrównanych pierwszych momentach na czoło zaczęły wysuwać się reprezentantki USA (9:7). Następnie udane akcje biało-czerwonych zmieniły bieg seta. Kinga Kołosińska i Katarzyna Kociołek złapały wiatr w żagle przy prowadzeniu 12:10 i pewnie zmierzały do wygranej w całym spotkaniu, co też uczyniły, wykorzystując pierwszą piłkę meczową. Dzięki tej wygranej biało-czerwone czeka teraz krótka chwila odpoczynku.

Klineman/Ross (USA) – Kołosińska/Kociołek (POL) 1:2 (17:21, 21:15, 12:15)

Czytaj również