Upalny MOSiR Łomża Cup za nami

Ten weekend był niezwykle gorący nie tylko za sprawą żaru lejącego się z nieba, ale także z powodu emocji jakie towarzyszyły rozgrywkom na nowych boiskach plażowych przy ulicy Katyńskiej. W dniach 8-9 sierpnia 11 dwuosobowych żeńskich zespołów rozegrało mecze w ramach eliminacji do Mistrzostw Polski.
fot. MOSiR Łomża

MOSiR Łomża CUP był debiutem siatkówki plażowej w wydaniu ogólnopolskim na łomżyńskiej ziemi. W sobotę rozgrywki zainaugurował Marcin Piotr Sekściński - wicewojewoda podlaski. Gości powitał Andrzej Modzelewski - dyrektor MOSiR w Łomży, Artur Nadolny- viceprzewodniczący Komisji Rodziny, Sportu i Zdrowia Rady Miejskiej w Łomży oraz Sebastian Jaworowski - Członek Zarządu Stowarzyszenia Wspólnota Polska i Prezes Zarządu Fundacji L.

Pierwotnie do turnieju zgłosiło się 12 duetów, jednak w ostatniej chwili choroba pokrzyżowała plany parze Joanna Wiatr/Martyna Wardak. W pierwszej fazie turnieju równych sobie nie miały rozstawione z jedynką Kinga Legieta i Aleksandra Chyła, a także turniejowa trójka - Weronika Antczak i Justyna Kozłowska. Obie te pary po dwóch przekonujących zwycięstwach awansowały do niedzielnych półfinałów. Z dużym uznaniem publiczności o każdy punkt walczyła natomiast Małgorzata Sobolewska - białostoczanka, która przed przeszło dziesięcioma laty zdobywała medale w turniejach o Mistrzostwo Polski oraz walczyła na plażowej arenie międzynarodowej. W łomżyńskim turnieju grała ona ze znacznie młodszą, wkraczającą dopiero w seniorską siatkówkę, Zuzanną Herrmann. Stworzona na potrzeby MOSiR Łomża CUP para radziła sobie bardzo dobrze, eliminując z turnieju duet Zawiślak/Sikorska, natomiast w walce o czołową szóstkę nieznacznie uległy zespołowi Zielińska/Zielińska.

W niedzielne przedpołudnie stawkę półfinalistek uzupełniły Agnieszka Makaruk i Karina Jakuć oraz Elżbieta Klein i Paulina Kirszenstein. Nie sprostały jednak one chwilę później parom, które do najlepszej czwórki dostały się bez żadnej porażki. Zarówno Legieta/Chyła jak i Antczak/Kozłowska po dwusetowych spotkaniach zameldowały się w finale. Mecz o trzecie miejsce przebiegł pod dyktando duetu Jakuć/Makaruk, natomiast finał nie był już tak jednostronny. Pierwsza partia to dominacja rozstawionych z jedynką Legiety i Chyły. Weronika Antczak i Justyna Kozłowska skutecznie jednak zdołały odwrócić losy spotkania i wygrywając kolejne dwie partie stanęły na najwyższym stopniu podium MOSiR Łomża CUP, zdobywając tym samym cenne punkty do rankingu.

Oprócz nagród finansowych i rzeczowych dla ośmiu najlepszych par (ufundowanych przez Miasto Łomża, Center Mebel, Szkołę Języków Obcych Linguo oraz Napiachu.pl) organizatorzy przewidzieli także konkurs dla wszystkich chętnych. Polegał on na trafieniu zagrywką w wyznaczony na boisku punkt, natomiast nagrodami były uchwyty na piłki od Proskosu.

Nad sprawnym przebiegiem turnieju pieczę sprawowali sędziowie Podlaskiego Okręgowego Związku Piłki Siatkowej, na czele z Sędzią Głównym - Łukaszem Makowskim z Wołomina. Opiekę medyczną zapewniła Grupa Ratownicza Nadzieja. Patronat medialny nad turniejem objął portal Napiachu.pl


Klasyfikacja końcowa:

I miejsce: Weronika Antczak / Justyna Kozłowska

II miejsce: Kinga Legieta / Aleksandra Chyła (Tatarek Fundacja Siatkówki Plażowej Team)

III miejsce: Agnieszka Makaruk / Karina Jakuć (Fundacja Kochamy Sport)

IV miejsce: Paulina Kirszenstein / Elżbieta Klein

V miejsce: Zielińska Paulina / Zielińska Kinga (Beach Green Team)
                     Marta Szajer–Widawska / Agnieszka Radkowiak–Kiedacz (Fakro BV Team)

VII miejsce: Zuzanna Herrmann / Małgorzata Sobolewska
                       Klaudia Perowicz / Monika Kaczorowska (Kłos Polska)

IX miejsce: Anna Zawiślak / Aleksandra Sikorska (Hungry_4_BV)
                     Izabela Czerwonko / Aleksandra Ziarno
                     Karolina Kirszenstein / Alina Krawczyk (Flota Active Team)   

Czytaj również