Udany powrót siatkówki plażowej w Zbąszyniu!

Ponad 90 par wzięło udział w pierwszym w 2020 roku Grand Prix Zbąszynia. Impreza ta była długo wyczekiwana przez wszystkich miłośników siatkówki plażowej w zachodniej Polsce.
Fot. ZCSTiR

14. Grand Prix Zbąszynia w Siatkówce Plażowej


Pierwszy turniej w ramach 14. Grand Prix Zbąszynia  w Siatkówce Plażowej inaugurował w tym roku imprezy zaplanowane na zbąszyńskiej plaży. Start mocno opóźniony z powodu sytuacji, która towarzyszy nam wszystkim od marca. Na szczęście doczekaliśmy się powrotu sportu na nasze obiekty. Wszystko zostało przygotowane w nowym reżimie bezpieczeństwa: z pomiarem temperatury uczestników,  z wyłączeniem zwyczajowego ceremoniału boiskowego,  bez udziału publiczności oraz zapewnieniem środków dezynfekcyjnych. Zmieniła się także formuła samego turnieju, został on podzielony na dwa dni sportowych zmagań żeby dodatkowo ograniczyć ilość obecnych podczas imprezy. Drugą nowością tego sezonu to rozszerzenie cyklu o kategorię open kobiet oraz rozgrywki kategorii dziecięcej podzielone na gry dziewcząt i chłopców.

Zainteresowanie siatkarzy bardzo nas ucieszyło, ilość zgłoszeń spowodowała, że w niedzielę gry toczyły się równocześnie na 7 boiskach (w tym dwóch dziecięcych). Oto garść danych liczbowych. W sobotę gościliśmy 16 par kobiecych i 24 pary męskie. W niedzielę, 26 par mieszanych (miksty), 14 par z naszej gminy (kategoria Zbąszyniacy) oraz 11 par dzieci (6 duetów dziewcząt i 5 chłopców). Dało to łącznie liczbę 91 siatkarskich par, które odwiedziły Zbąszyń w przedostatni weekend czerwca. Zbąszyń - Miasto nad Jeziorem – przyciągnęło na pierwszy turniej sportowców m.in. z: Gorzowa Wlkp., Piły, Bydgoszczy, Powidza, Białokoszy, Kożuchowa, Nowej Soli, Drezdenka, Poznania, Zielonej Góry, Wrocławia, Warszawy, Zawoni, Lublina, Grudziądza, Smolca, Gniezna, Międzyrzecza, Kołobrzegu czy Śremu. Nie zawiedli oczywiście nasi siatkarze, którzy w liczbie 14 par walczyli o pierwsze punkty do nowego rankingu Zbąszyniaków. Cieszy fakt, że do walki w tej kategorii przystąpili młodzi siatkarze, którzy jeszcze niedawno startowali w kategorii dziecięcej. 

Sobota, 20 czerwca należała do kategorii otwartej kobiet i mężczyzn. Pierwsze gwizdki rozbrzmiały o 11.30, ogłaszając początek zmagań dla 40 par. Emocji nie brakowało przez cały dzień. Spotkania były jak zwykle ciekawe i zacięte. Wszyscy zostawili tego dnia na boiskach mnóstwo sił i serca. Jedyne co zawiodło tego dnia to pogoda. Przez cały dzień towarzyszył niestety wszystkim wiatr i zachmurzone niebo. Najlepsze cztery pary w obu kategoriach na zakończenie odebrały z rąk sędziów nagrody w postaci medali.

Niedziela, 21 czerwca to potyczki kolejnych trzech grup: mikstów, Zbąszyniaków i dzieci, łącznie 51 duetów. Podobnie jak pierwszego dnia pierwsze gwizdki usłyszeliśmy o 11.30. Tradycyjnie, mimo że turniej rozpoczynali nieco później od starszych kolegów, najszybciej z medali cieszyli się najmłodsi. Po ukończeniu pojedynków w grupie dziewcząt i chłopców wyłonione zostały najlepsze pary. Sędziowie tej kategorii wręczyli medale czterem parom z najwyższym dorobkiem punktowym w obu grupach. Jako drudzy zmagania zakończyli Zbąszyniacy, najdłużej na rozstrzygnięcia czekaliśmy wśród mikstów. Mimo braku słońca nikt nie narzekał na mało plażową pogodę, ciesząc się długo wyczekiwaną możliwością gry na piasku.


Dziękujemy wszystkim za udział oraz pomoc w sprawnym przeprowadzeniu dwudniowych siatkarskich zmagań. Dziękujemy wszystkim za przestrzeganie i stosowanie procedur bezpieczeństwa podczas turnieju. Zapraszamy na drugi etap tegorocznego Grand Prix, który odbędzie się 18 i 19 lipca. Organizatorami cyklu są Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji, PKS MOS Zbąszyń oraz MKS „Wicher”.


Poniżej klasyfikacja końcowa pierwszego turnieju 14. Grand Prix Zbąszynia w Siatkówce Plażowej, 20-21 czerwca 2020 r., w poszczególnych kategoriach.


Kategoria OPEN kobiet:

1.Gabriela Puławska /Poznań/, Monika Gajtkowska /Poznań/

2.Edyta Mazurczak /Śrem/, Julia Kucner /Szamotuły/

3.Urszula Bogacz /Kołobrzeg/, Jagoda Radzewicz /Gorzów Wlkp./

4.Wiktoria Ceglarska /Bydgoszcz/, Magdalena Lewandowska /Grudziądz/.


Kategoria OPEN mężczyzn:

1.Kamil Radzikowski /Olsztyn/, Marcin Szczechowicz /Zbąszyń/

2.Orkar Bartkowski /Gorzów Wlkp./, Tomasz Prońko /Drezdenko/

3.Kamil Małecki /Szamotuły/, Jakub Hajduk /Zbąszyń/

4.Przemysław Boguta /Gorzów Wlkp/, Oskar Laskowski /Gorzów Wlkp/.


Kategoria mikstów:

1. Monika Gajtkowska /Poznań/, Damian Marcjan /Słupca/

2. Justyna Kozłowska /Poznań/, Aleksander Poznański /Nowa Sól/

3. Natalia Semeniaka /Wrocław/, Klaudiusz Lubczyński /Wrocław/

4. Klaudia Bandurowska /Nowa Sól/, Kuba Czarnecki /Kożuchów/.


Kategoria Zbąszyniacy:

1. Hubert Kostera, Jakub Hajduk

2. Maciej Kubiak, Emanuel Kozon

3. Jakub Lis, Wojciech Kostera

4. Michał Gassem, Łukasz Woźny


Kategoria dziecięca – dziewczynki:

1. Julia Obud /Poznań/, Paulina Teszner /Poznań/

2. Amelia Rolla /Zbąszynek/, Amelia Jakimczuk /Zbąszynek/

3. Tosia Wachowska /Zbąszynek/, Vanessa Juszczyk /Zbąszynek/

4. Ala Wiza /Poznań, Wiktoria Lambarczyk /Poznań/.


Kategoria dziecięca – chłopcy:

1. Adam Janikowski /Międzyrzecz/, Szymon Matuszewski /Międzyrzecz/

2. Wojciech Adamirowicz /Międzyrzecz/, Tymon Humeniuk /Międzyrzecz/

3. Piotr Grobelny /Międzyrzecz/, Alan Stachowiak /Międzyrzecz/

4. Filip Gierczyński /Szamotuły/, Karol Siderowicz /Poznań/.


Tekst: Monika Lehmann, Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji

Fotorelacja: Zobacz zdjęcia!

Czytaj również