Trener Reprezentacji Mateusz Radojewski komentuje sukces Kantora i Zdybka

Specjalnie dla naszego portalu wypowiedział się Mateusz Radojewski, trener Reprezentacji Polski i srebrnej pary z Tajlandii - Piotra Kantora i Jakuba Zdybka.
Fot. Proskos

Mateusz Radojewski dla napiachu.pl:

Na szybko oceniając występ, śmiało można powiedzieć, że taki wynik bralibyśmy w ciemno. Szkoda, że nie udało nam się lepiej zagrać w meczu finałowym, ale nadal w perspektywie całego turnieju i przyszłości trzeba się przede wszystkim cieszyć. Warunki w trakcie turnieju w Chiang Mai były dość wymagające, wysoka temperatura i bardzo dużo słońca, ale nadal to nic w porównaniu z tym czego doświadczyliśmy w ostatnim czasie chociażby w Indiach. Z pewnością cieszy też wygranie w sobotę 3 tie-breaków, gdyż 9 setów w tych warunkach można powiedzieć nie było za darmo .

Zapytany o najbliższe perspektywy i korzyści płynące z tego medalu, odpowiedział:

Pierwszy medal pary Kantor/Zdybek to zdecydowanie nasz MAŁY sukces i mam nadzieję, że chłopaki dadzą sobie chwilę na jego celebrowanie, a jak tylko emocje opadną to te dobre punkty do rankingu olimpijskiego uda nam się przełożyć na jak najlepszą pracę przed kolejnym turniejem w Nuvali. Filipiny zakończą sezon dla tej pary i liczę, że poprawimy swoją grę na tyle na, ile to możliwie w okresie najbliższych dni i za dwa tygodnie będziemy odrobinę lepsi.

Dziękujemy Trenerowi za wypowiedź, a Was zachęcamy do śledzenia rozgrywek. W tym tygodniu turniej Elite w Brazylii, a za tydzień Challenge na Filipinach. 

Wszystkie mecze można oglądać w aplikacji Volleyball TV - volleyballworld.tv oraz na antenach Polsatu Sport.

---Czytaj również