Ruszył Festiwal Obłędna Plaża - 240 par i 3 dni rywalizacji w Zbąszyniu!

Po rocznej przerwie na zbąszyńską plażę Łazienki powrócił Festiwal Obłędna Plaża. W zmienionej, nowoczesnej formule, tworząc jednocześnie największy plażowy event w Polsce. Prawie 500 uczestników, 600 spotkań do rozegrania i ogólnopolscy oraz globalni partnerzy, którzy wraz ze Zbąszyńskim Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji oraz Proskos wprowadzają nową jakość do siatkówki plażowej w Polsce.
Fot. Obłędna Plaża

Dzięki festiwalowej formie turnieju wszystkie zespoły przystępujące do rywalizacji pozostały w grze do drugiego dnia turnieju. W piątek rozegrano mecze grupowe, które wyłoniły drużyny rozstawione w drabince pucharowej. Te zespoły czekają na swoich przeciwników w głównej części turnieju. Pozostałe zespoły rywalizują od sobotniego poranka o kolejne miejsca w dalszej części turnieju. Co ciekawe, drużyny te będą miały dwie szanse na dalszą grę. Po niepowodzeniu w fazie play-off awans do dalszej części gier będzie można wywalczyć w meczu ostatniej szansy. Następnie wszystkie zespoły pozostałe w turnieju stworzą drabinkę pucharową na 64 zespoły. W tej fazie turnieju przegrana oznacza koniec zmagań.

Wszystkie zespoły mają o co grać, bowiem oprócz nagród finansowych i rzeczowych finaliści będą mieli możliwość rozegrania decydujących spotkań przy sztucznym świetle, które w połączeniu z plażową społecznością na pewno stworzy niesamowity klimat.

Innowacyjna formuła daje możliwość gry dużej ilości spotkań wszystkim uczestnikom imprezy. Jeśli tylko zmienna pogoda pozwoli, czeka nas kolejny dzień pełen emocji w Zbąszyniu, będący wyśmienitą promocją siatkówki plażowej.

Partnerami ogólnopolskimi wydarzenia są:

Wilson 

Red Bull

Dobra Kaloria

Oakley

Kubota

Twitch

Coffeedesk

New Level Sport


 Poniżej znajdziecie kilka przydatnych linków:

Studio Proskos TV - live z boiska 1 + komentarz + studio

Live boisk 1-5

 Wyniki:

Oficjalna aplikacja

Relacja backstage na IG Stories:


Tekst: Bartek Sobstyl 

Czytaj również