Rusza Chwiałka Volley 2023 - międzynarodowy festiwal siatkówki plażowej

Ponad 350 zawodników zaprezentuje w najbliższy weekend swoje siatkarskie umie jętności podczas turnieju Chwiałka Volley 2023. Impreza inauguruje sportowy sezon plażowy w Polsce. Wezmą w niej udział reprezentanci 5 państw.

Już po raz ósmy Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji zapraszają siatkarzy plażowych do udziału w turnieju Chwiałka Volley. Impreza odbędzie się jednocześnie w dwóch miejscach – pływalni letniej przy ulicy Spychalskiego oraz na obiekcie “Piach i Podróże” na Osiedlu Piastowskim. Na kibiców czekają 3 dni sportowej rywalizacji w 5 różnych kategoriach. Zawody rozpoczną się w piątek, 19 maja rozgrywkami Poznańskich Igrzysk Młodzieży  Szkolnej. W sobotę w turnieju mężczyzn udział wezmą 64 zespoły. Z kolei w niedzielę o tytuł mistrzowski zagrają kobiety oraz pary mieszane. W każdej z kategorii zobaczymy prawie 50 drużyn.

- Chwiałka Volley wyrasta na jeden z największych turniejów w Polsce pod względem liczby uczestników – mówi Łukasz Miadziołko, dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.

– Jesteśmy dumni, że spotykamy się z pozytywnym odbiorem środowiska siatkarskiego i możemy gościć osoby z takich krajów jak Liban, Hiszpania, Rwanda i Ukraina.

Organizatorzy tradycyjnie przygotowali trofea dla najlepszych zespołów turnieju. W każdej z kategorii zespoły rywalizować będą o 3000 złotych i nagrody rzeczowe. Wśród nich znajdują się m.in. piłki do siatkówki plażowej, bilety do Multikina, karnety na usługi fizjoterapeutyczne, treningi personalne i masaże w studio Przystań-Med oraz nagrody rzeczowe od Miasta Poznań i firmy Kahoy. Każdy uczestnik otrzyma atrakcyjny pakiet startowy, w którym znajdzie się między innymi profesjonalna koszulka lub top zawodniczy, piwo bezalkoholowe od Browaru Fortuna i woda od Kameny-Poznań.

Komplet informacji o turniejach siatkówki plażowej organizowanych przez POSiR znajduje się na stronie www.chwialkavolley.posir.poznan.plwww.posir.poznan.pl   oraz w mediach społecznościowych Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji i Chwiałki Volley.

Impreza odbywa się przy wsparciu Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej. Wstęp na trybuny — zarówno na Basen Letni Chwiałka, jak i na Piach i Podróże — jest bezpłatny.

W imieniu organizatorów – serdecznie zapraszamy do kibicowania najlepszym zespołom w Polsce, a także duetom zagranicznym.

----

autor: Filip Borowiak

Czytaj również