Poznaliśmy najlepsze drużyny Lotto Plaży Wolności Poznań 2017

Szesnaście najlepszych zespołów w Polsce rywaliowało dziś w centrum Poznania. Po całym dniu sportowej rywalizacji na najwyższym poziomie wyłoniliśmy ćwierćfinalistów, którzy od 10:30 rozpoczną jutro walkę o tytuł. Wielki finał zaplanowano na godzinę 14:00.

Plaża Wolności

Po siedmiu dniach sportowych wrażeń na najwyższym poziomie na Lotto Plaży Wolności Poznań 2017 rozpoczął się turniej główny Eliminacji Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. Od tego etapu rozgrywki swój udział w rozgrywkach rozpoczęło osiem par z najlepszym rankingiem Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Wśród nich byli Łukasz Przybylak i Mateusz Malinowski z Wielkopolski, któzy bronili honoru województwa. W piątek grać nie musieli również Mistrz Polski Piotr Janiak i jego partner Jędrzej Brożyniak, czy Parcej/Dzikowicz – najwyżej rozstawiona para. Mecze rozgrywano system brazylijskimi – dopiero druga porażka eliminowała zespół z turnieju.

Przybylak/Malinowski bardzo dobrze rozpoczęli sobotnie zmagania. Na początek wygrali z Mistrzem Polski Juniorów – Michałem Koryckim i jego partnerem – Martinem Chiniewiczem. W drugiej rundzie po drugiej stronie siatki stanęli najwyżej notowani Parcej i Dzikowicz. Przy aplauzie licznie zgromadzonej publiczności reprezentanci Wielkopolski postawili faworytom bardzo trudne warunki, przegrywając dopiero w tie breaku. Z prawej strony pokonali wyżej notowanych Lewickiego i Maziarka z Płocka. W ostatnim meczu dzisiejszego dnia ulegli oni zwycięzcy Obłędnej Plaży w Zbąszyniu – Marcinowi Ociepskiemu i grającemu z nim w Poznaniu Rafałowi Maluchnikowi. Przybylak i Malinowski zachwycili lokalne audytorium swoją walecznością, zwłaszcza w sytauacjach beznadziejnych. Ostatecznie ich rywale zwyciężyli 21:17 i 22:20 i zameldowali się w jutrzejszym ćwierćfinale. Nasza najlepsza miejscowa para została sklasyfikowana na miejscach 7-8. 

Od samego rana świetnie spisywali się faworyci Eliminacji Mistrzostw Polski – Parcej/Dzikowicz oraz Janiak/Brożyniak. Po dwóch pewnych triumfach oba te zespoły spotkały się w bardzo ważnym momencie rywalizacji. Zwycięzca awansowywał do półfinału, pokonany jutro o 10:30 zmierzy się w ćwierćfinale. W pierwszym secie lepsi byli reprzentanci Gminy Milicz (21:18). Turniejowa jedynka zmobilizowała się do jeszcze cięższej pracy i po bardzo widowiskowym spotkaniu ograli swoich oponentów 2:1. Janiaka i Brożyniaka czeka jednak trudne zadanie. Ich jutrzejszymi rywalami będą bowiem młodzieżowi reprezentanci Polski – Mateusz Łysikowski i Mateusz Paszkowski. O tej samej porze – w drugim ćwierćfinale – zagrają Ociepski/Maluchnik oraz Kiernoz/Malec. Pewni gry w półfinałach są natomiast bracia Andrys, którzy zanotowali dzisiaj na swoim koncie trzy zwycięstwa z rzędu. – Daliśmy dziś z siebie wszystko i po raz pierwszy w karierze awansowaliśmy do miejsc medalowych bez ani jednej porażki – mówił na gorąco po meczu szczęśliwy Roman Andrys. – To bardzo dobry prognostyk przed jutrem – dodaje. 

Niedziela będzie ostatnim dniem tegorocznej Lotto Plaży Wolności Poznań 2017. – W tym roku nasza impreza trwała aż dziewięć dni – mówi organizator wydarzenia Damian Lisiecki. – Dzięki współpracy z Poznańskimi Ośrodkami Sportu i Rekreacji poszerzyliśmy naszą ofertę o Siłowe Mistrzostwa Polski w Street Workoucie i Puchar Polski BMX. Dokładając do tego Grand Prix Wielkopolski w piłce ręcznej plażowej kobiet i Akademickie Mistrzostwa Polski w siatkówce mieliśmy w centrum miasta prawdziwy sportowy festiwal – dodaje. – Już jutro wielki finał Lotto Plaży Wolności. Zapraszam wszystkich od godziny 10:30 do 15:00 – podsumowuje trener AZS UAM Poznań.  

Dzięki partnerom – firmie Lotto i Miastu Poznań – oraz sponsorom: Veolia, Lafarge, Terlan, Krotoski – Cichy Salon Samochodowy – Przeźmierowo i McDonalds wstęp na wszystkie wydarzenia Plaży Wolności jest bezpłatny. Jutro wspaniałe zwieńczenie dziewięciodniowej imprezy. Warto jutrzejsze przedpołudnie spędzić na trybunach, które stanęły w centrum miasta, by podziwiać najlepszych siatkarzy w Polsce.

Czytaj również