Porec Major: Polacy odpadli w drugiej rundzie

Pary Fijałek/Prudel i Kantor/Łosiak na drugiej rundzie turnieju zakończyły swój udział w chorwackim Porec Major. Nasi reprezentanci doznali dzisiaj po jednej porażce, co wyeliminowało ich z dalszej rywalizacji.

FIVB

Łotysze Samoilovs/Smedins J. stanowili rywali duetu Fijałek/Prudel. Spotkanie początkowo było bardzo wyrównane, prowadzenie na zmianę obejmowały obydwie pary. Ostatecznie, z trzema punktami przewagi, pierwszy set zwyciężyli siatkarze z Łotwy. W kolejnym od razu wysunęli się na prowadzenie, konsekwentnie dążąc do wygranej 2:0. Cel ten osiągnęli, eliminując Polaków z dalszych rozgrywek.

Dwóch setów potrzebowali także Amerykanie, którzy pokonali drugą parę biało-czerwonych. Piotr Kantor i Bartosz Łosiak w całym meczu zdobyli zaledwie 30 punktów, po 15 w każdej z odsłon. Gracze zza oceanu przeważali w każdym elemencie gry, dzięki czemu już po 33 minutach gry mogli cieszyć się z awansu do kolejnej rundy rozgrywek.

Dzisiaj odbyły się ostatnie spotkania w rywalizacji kobiet, w ramach której w finale zmierzyły się reprezentacje Niemiec i Kanady. Po dwóch odsłonach, złoty medal wylądował na szyjach siatkarek Laboureur/Sude z Niemiec.