Polskie duety wycofane z turnieju w Iranie

Napięta sytuacja polityczna uniemożliwiła start Polakom na turnieju otwierającym sezon 2020. Do Iranu miały lecieć trzy biało-czerwone pary, jednak w ostatniej chwili, na dzień przed wylotem, podjęli wspólną decyzję o rezygnacji z wyjazdu. Jak czytamy, powodem są ostatnie wydarzenia w tym kraju i krajach ościennych.
Polskie pary nie pojadą do Iranu

Gracze poinformowali o decyzji za pośrednictwem swoich profili w mediach społecznościowych:

Niestety z powodu niepokojącej sytuacji w Iranie jesteśmy zmuszeni wycofać się ze startu w World Tour. Podobnie jak inne polskie teamy nie chcemy ryzykować życia, dla startu w zawodach. Nie ukrywam żalu i niezadowolenia, gdyż poświęciłem na te przygotowania dużo czasu, wysiłku i pieniędzy, a wszystko (w przenośni i dosłownie) ch** bombki strzelił. Mam nadzieję, że trud włożony w pracę przed tym turniejem nie pójdzie na marne i na kolejnym turnieju wszystko pójdzie zgodnie z planem. - pisze Michał Korycki, który zgłoszony był do zmagań z Jarosławem Lechem.

Podobne słowa wystosowali do swoich fanów Jędrzej Brożyniak i Piotr Janiak:

Myśleliśmy, że wejdziemy w nowy rok z przytupem... Niestety z powodu sytuacji jaka aktualnie ma miejsce w Iranie jesteśmy zmuszeni zrezygnować z naszego udziału w World Tour w Iranie. Bardzo żałujemy ale nie będziemy ryzykować naszego zdrowia i życia. Czujemy spore rozczarowanie gdyż włożyliśmy w ten wyjazd spore nakłady finansowe i ogrom ciężkiej pracy. Teraz czas zacząć budować formę na późniejsze wyjazdy.

Para Piotr Ilewicz / Paweł Lewandowski pozostała solidarna z resztą turniejowej załogi i również zrezygnowała za startu.

Chłopakom dodajemy sporo otuchy i liczymy na owocne występy w kolejnych turniejach. Z pewnością grania będzie sporo, sezon dopiero się rozpoczął.

Czytaj również