Początek sezonu plażowego w Poznaniu. Rusza Chwiałka Volley 2021!

Dwudniowa impreza w dniach 15/16 maja przyciągnie do stolicy Wielkopolski utytułowanych zawodników i zawodniczki. Na boiskach pływalni letniej Chwiałka oraz Piach i Podróże (Oddział Rataje POSiR) zagrają m.in. czterokrotny Mistrz Polski, reprezentanci Plus Ligi i Tauron 1. Ligi, pary z polskiego plażowego topu oraz siatkarze z zagranicy. Pod kilkoma względami będzie to rekordowa edycja tego turnieju.
Fot. POSiR

O rozwoju i rosnącym znaczeniu imprezy świadczy tempo, w jakim organizatorzy zapełnili listy startowe. – Gdy w ubiegłym roku miejsca w zawodach skończyły się w niespełna minutę od otwarcia zapisów, postanowiliśmy w tegorocznej edycji podwoić liczbę zespołów – mówi dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji Łukasz Miadziołko. – Mimo to komplet uczestników znów uzyskaliśmy w niespełna 60 sekund – podsumowuje.

Rozgrywki zaplanowano w trzech kategoriach – męskiej, żeńskiej i mieszanej. Ze względu na większą obsadę turnieju zawody będą rozgrywane równocześnie po dwóch stronach Warty (Pływalnia Letnia Chwiałka oraz Piach i Podróże na Ratajach). Mecze strefy finałowej odbędą się na Chwiałce. Chwiałka Volley będzie jednym z pierwszych wydarzeń sportowych, w których zgodnie z przepisami będą mogli uczestniczyć kibice.

Chwiałka Volley 2021 turniej męski

Rywalizacja rozpocznie się w sobotę 15 maja o 8:00 od zawodów męskich. Najbardziej utytułowanym zawodnikiem w stawce jest Damian Lisiecki – sześciokrotny medalista Mistrzostw Polski, w tym czterokrotnie złoty. Wystąpi on w parze z dobrze rokującym Marcinem Stachowskim. Zestawienie doświadczenia z młodością może zaprocentować dobrym wynikiem. Ciekawe połączenie stanowi również para Mateusz Zięba i Igor Ciemachowski z Gdyni. Pierwszy z nich wrócił właśnie z Sydney, gdzie wraz z Samem Halleyem zwyciężył w Australian Beach Volleyball Tour. Jego obecny partner to stały bywalec poznańskich turniejów, doskonale zaznajomiony z boiskami na Chwiałce. W stawce nie zabraknie reprezentantów Polskiej Ligi Siatkówki – Adama Lorenca z Cuprum Lubin czy Mateusza Podborączyńskiego z BAS Białystok. Najwyżej sklasyfikowani w rankingu Polskiego Związku Piłki Siatkówki są: Korycki i Lech (Mistrz Polski 2012), Lewicki i Maziarek oraz Lewandowski i Zdybek (Gwardia Wrocław Beach Volleyball). Faworytów jest wielu, miejsca na podium tylko trzy – zapowiada się kapitalne widowisko.

Chwiałka Volley 2021 turniej żeński

Następnego dnia od samego rana do rywalizacji przystąpią panie. Tytułu sprzed roku bronić będzie Paulina Wiśniewska z Wrocławia, która wystąpi z nową partnerką – Małgorzatą Kaczorowską. Wspólnie wygrały zeszłoroczną Plażę Wolności i do Poznania przyjadą z ambitnymi planami. Przed nimi jednak arcytrudne zadanie – turniej kobiet będzie najmocniej obsadzony w historii Chwiałki Volley. Z apetytem na złoto przystąpią do rywalizacji Agnieszka Adamek – zawodniczka Volley Wrocław, liderka plażowego rankingu wraz z Anetą Kaczmarek. O najwyższe laury powalczą również Aleksandra Gromadowska (Wicemistrzyni Polski 2021) i Kinga Legieta oraz Izabela Zackiewicz i Aleksandra Zdon (kolejno 7., 5. i 5. w rankingu PZPS). Miejscowi kibice będą trzymać kciuki za reprezentantki UAM Poznań – Justynę Kozłowską i Weronikę Antczak, które na ubiegłorocznym finale Mistrzostw Polski zajęły czwarte miejsce. – Sukces w Mysłowicach to dla nas życiowe osiągnięcie, ale przed nami jeszcze sporo grania – mówi Justyna Kozłowska. – Patrząc na to, jakie rywalki czekają na nas na Chwiałce Volley, łatwo nie będzie, ale damy z siebie wszystko – dodaje jej partnerka.

Chwiałka Volley 2021 turniej mikst

Po zakończeniu rywalizacji w turnieju żeńskim na boiska Piach i Podróże oraz Chwiałka wybiegną pary mieszane. O powtórzenie sukcesu sprzed roku powalczą Monika Gajtkowska z Poznania i Damian Marcjan z Wrześni. O rewanżu za ubiegłoroczny finał marzą Kamila Płaczek z Jankowa Przygodzkiego i Michał Muszyński z Wilczyna. W stawce liczyć się będą również Monika Jagła – zawodniczka KS Pałacu Bydgoszcz oraz Marcin Matulis – stały bywalec poznańskich turniejów. W gronie faworytów tradycyjnie trzeba wymienić zespoły z Wrocławia – Paulina Wiśniewska i Marcin Waliński (Ślepsk Malow Suwałki – Plus Liga), Magdalena Piepiórka i Paweł Lewandowski czy Joanna Rejno i Mateusz Bury.

Wartościowe nagrody

Organizatorzy tradycyjnie przygotowali trofea dla najlepszych zespołów turnieju. W każdej z kategorii zespoły rywalizować będą o 1500 złotych i nagrody rzeczowe. Wśród nich znajdują się między innymi kursy językowe ufundowane przez Profi Lingua, usługi fizjoterapeutyczne, treningi personalne i masaże w studio Przystań-Med oraz uchwyty do piłek od Napiachu.pl.  Każdy uczestnik otrzyma atrakcyjny pakiet startowy, w którym znajdzie się między innymi profesjonalna koszulka lub top zawodniczy. Energii dodadzą batony od marki Dobra Kaloria, a wodę dla uczestników turnieju dostarczy Kamena. Komplet informacji o turniejach siatkówki plażowej organizowanych przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji znajduje się na stronie www.chwialkavolley.posir.poznan.pl oraz w mediach społecznościowych POSiR i Chwiałki Volley.


Tekst: Jacek Kubiak, Chwiałka Volley, POSiR
Czytaj również