Plaża Open wraca do korzeni!

2010 rok. To właśnie wtedy Plaża Open, a właściwie Plaża Siatkówka Plażowa - bo tak wtedy nazywał się cykl turniejów siatkówki plażowej, rozpoczęła swoje funkcjonowanie. Ponad 10 lat temu Marcin Strządała razem z grupą pasjonatów z Cieszyna i okolic postanowił stworzyć tour, który w drugiej dekadzie XXI wieku stał się największym tego typu wydarzeniem w naszym kraju.
źródło: FB Plaża Open

Stolica Śląska Cieszyńskiego jest miastem szczególnym dla cyklu, miastem, do którego Plaża Open po sześciu latach przerwy postanowiła powrócić. To właśnie w Cieszynie na podium zawodów stawali zawodnicy znani z występów zarówno w PlusLidze, jak i reprezentacji Polski w siatkówce halowej. Takie nazwiska jak Robert Szczerbaniuk – multimedalista mistrzostw Polski z Mostostalem Azoty Kędzierzyn-Koźle czy AZS-em Częstochowa, zdobywca Pucharu Polski. Szczerbaniuk może pochwalić się także: brązowym medalem w Pucharze CEV, brązowym medalem ligi czeskiej oraz austriackiej. Ponadto w Cieszynie złotymi zgłoskami, na kartach historii zapisali się Kamil Kwasowski (BBTS Bielsko- Biała, Cerrad Czarni Radom, GKS Katowice), Wojciech Włodarczyk (PGE Skra Bełchatów, Indykpol AZS Olsztyn, ONICO Warszawa czy włoskie Volley Castellana Grotte oraz Kioene Padwa). Z kolei wśród kobiet triumfowały między innymi reprezentantki Polski – Jagoda Gruszczyńska, Katarzyna Kociołek (walcząca w parze z Kingą Wojtasik o awans na Igrzyska Olimpijskie w Tokio), a także legendy polskiej siatkówki plażowej – Magdalena Szczytowicz/Katarzyna Szałankiewicz.

Swój udział w dniach 7-9 sierpnia, w Cieszynie zapowiedzieli między innymi reprezentanci Polski – Mateusz Lesiecki, Jakub Szałankieiwcz, a także czołówka biorąca udział w krajowych zmaganiach z parami Jędrzej Brożyniak/Piotr Janiak, Adam Andrys/Roman Andrys czy Bartosz Lewicki/Tomasz Maziarek. Wśród kobiet zobaczymy na cieszyńskich boiskach, Reprezentantki Czech – Michaelę Kubickovą/Michalę Kvapilovą, świeżo upieczone mistrzynie Polski juniorek – Zuzannę Bielak/Nicole Jochym. Ponadto pary, które zajęły miejsca na podium turnieju w Kołobrzegu – Dorota Strąg/Jagoda Gruszczyńska, Aleksandra Zdon/Paulina Biranowska, Monika Brzostek/Agata Ceynowa oraz Katarzyna Kociołek, która wystąpi razem z Melanią Marcinowską. W Cieszynie wystąpi zatem nie tylko czołówka polskiej siatkówki plażowej kobiet, ale także regularnie grające w turniejach cyklu World Tour Czeszki – Kubickova/Kvapilova.

Malowniczy cieszyński rynek zachwyca każdego kto choć raz zagościł w jego progach. Wizytówką tego miejsca jest nie tylko miejski ratusz, ale także kamienice, stylowe restauracje, a także, a może i przede wszystkim niezwykle gościnni Cieszynianie, którzy za każdym razem okazali przybyłym zawodniczkom, jak i zawodniczkom niezwykłą otwartość. W trudnym położeniu, w którym ze względu na pandemię koronawirusa, bez wątpienia znalazł się polski sport, polska siatkówka plażowa, Cieszyn postanowił wyciągnąć do organizatorów pomocną dłoń. BDB Event oraz Miasto Cieszyn, po kilkuletniej przerwie pragną kontynuować piękną tradycję siatkówki plażowej nad Olzą. Plaża Open, to nie tylko zmagania najlepszych zawodników i zawodniczek w naszym kraju, to także mnóstwo atrakcji dla kibiców. Konkursy, zabawy dla najmłodszych, strefa historii polskiej siatkówki, transmisje wideo. To wszystko i wiele czeka na wszystkich, którzy w weekend 7-9 sierpnia odwiedzą cieszyński rynek.

Tekst: Biuro prasowe Plaży Open

Czytaj również