Plaża Open: Udany powrót do Cieszyna

W piątkowy poranek, punktualnie o godzinie 9.00 rozpoczęła się rywalizacja na Plaży Open w Cieszynie. Zawodnicy i zawodniczki rywalizowali na trzech boiskach, aczkolwiek boisko zlokalizowane w samym sercu miasta, na Rynku, cieszyło się największą popularnością wśród kibiców.

Już w pierwszym dniu nie zabrakło pojedynków międzynarodowych. Mowa o Czeszkach, Michaeli Kubickovej i Michali Kvapilovej, które zagościły na turniej Grand Prix Polski w byłej stolicy Księstwa Cieszyńskiego. W trzyzespołowej grupie B dziewczyny pochodzące z kraju zza naszej południowej granicy okazały się bezkonkurencyjne wygrywając oba mecze bez straty seta. Drugie miejsce w tej grupie zajęły Małgorzata Szajewska-Skuta/Magdalena Rapacz-Matras pokonując m.in. Paulinę Szymańską i Katarzynę Szymoniak. W pierwszej grupie bezkonkurencyjne okazały się Aleksandra Chudzik/ Urszula Łonio, a w grupie C Dominika Bilicka i Kamila Klajman okazały się najlepsze.

Upalny dzień z pewnością nie ułatwiał rywalizującym nad Olzą. Prawdziwą gratką dla kibiców było zestawienie w jednej grupie takich gwiazd jak Michała Koryckiego i Jarosława Lecha, czy Michała Kądzioły. Wspomniani zawodnicy nie mieli okazji spotkać się po dwóch stronach siatki, ale na samą myśl o takich starciach nie trudno o gęsią skórkę. Bardzo doświadczony podkarpacki duet Kamil Warzocha/Kamil Szczepanik, który od kilku lat rywalizuje z sukcesami na polskich plażach, z dwoma zwycięstwami zameldował się w turnieju głównym. Nie było to zadanie proste, ponieważ dopiero po tie-breaku okazali się lepsi od Piotrka Groszka, którego kibice bardzo dobrze kojarzą ze śniegowej odmiany siatkówki, oraz Janka Krasińskiego (21:16, 19:21, 15:12). Na pochwałę zasłużyli także Andrzej Paszkowski i Mateusz Zarankiewicz, czyli ulubieńcy cieszyńskiej publiczności.

Do turnieju głównego awansowały: Magdalena Kaszuba/Alicja Krusiewicz, Magdalena Oleczek/Martyna Jachimowicz, Karolina Nowak/Natalia Krzępek, Dominika Bilicka/Kamila Klajman, Małgorzata Szajewska-Skuta/Magdalena Rapacz-Matras, Aleksandra Chudzik/Urszula Łunio, Michaela Kubickova/Michala Kvapilova, Aleksandra Stadnik/Patrycja Jundziłł, Paulina Szymańska/Katarzyna Szymoniak, a w męskich eliminacjach najlepsi okazali się: Andrzej Paszkowski/Mateusz Zarankiewicz, Piotr Groszek/Jan Krasiński, Michał Korycki/Jarosław Lech, Michał Kądzioła/Wiktor Mielczarek, Kamil Szwaj/Mateusz Płaneta, Kamil Warzocha/Karol Szczepanik, Tomasz Waligóra/Michał Sadowski, Jakub Zdybek/Sebastian Kaczmarek.

W sobotni poranek szykuje się zacięta rywalizacja w trzech cieszyńskich lokalizacjach. Transmisję z turnieju głównego przeprowadzi telewizja BDB TV, natomiast niedzielne mecze finałowe transmitowane będą przez TVP Sport już od godziny 11:45.

Sponsorem strategicznym cyklu Plaża Open jest PKN ORLEN. Organizatorem turnieju jest BDB Event. Cykl Plaży Open patronatem honorowym objęło także Ministerstwo Sportu. Partnerem Głównym Plaży Open został Martes Sport, partnerem – Wawel. Oficjalną wodą turnieju jest Jurajska – oficjalna woda Polskiej Siatkówki. Patronat medialny sprawuje natomiast portal Napiachu.pl.


Tekst: Biuro prasowe Plaży Open

Czytaj również