PAtrycja Janudził i Julia Gierczyńska wicemistrzyniami Europy!

Patrycja Jundziłł i Julia Gierczyńska w niedzielę zostały wicemistrzyniami Europy w siatkówce plażowej do lat 20. W finale turnieju znakomicie dysponowane Rosjanki Maria Boczarowa i Maria Woronina nie dały Polkom żadnych szans. Brązowy medal zdobył szwajcarski duet Böbner/Gilardi, pokonując w „małym finale” czeski duet Maixnerova/Stochlova.
siatka.org

Zanim na piasek wybiegły finalistki turnieju w Anapie, pary z Czech i Szwajcarii rozegrały spotkanie o brązowy medal. Zespół ze Szwajcarii kroczył od zwycięstwa do zwycięstwa i dopiero w półfinale uległ Polkom. Czeszki zaś zostały zatrzymane także na tym samym etapie imprezy przez Rosjanki. Spotkanie o brąz miało bardzo zacięty przebieg, żadna z drużyn nie odpuszczała. Kibice mogli zobaczyć wiele znakomitych obron, ataków, nie brakowało także oczywiście błędów własnych. O losach obu setów zadecydowały końcówki, w nich więcej zimnej krwi zachowały Szwajcarki i po 37 minutach gry mogły cieszyć się z miejsca na najniższym stopniu podium.

Gierczyńska i Jundziłł podczas tych mistrzostw w drodze do finału przegrały tylko jedno spotkanie grupowe, ale potem już nie pozwoliły sobie na porażkę. W finale Rosjanki Boczarowa i Woronina od początku narzuciły Polkom swój styl gry, prezentowały się lepiej w każdym elemencie siatkarskiej sztuki i w pierwszej partii pozwoliły Patrycji Jundziłł i Julii Gierczyńskiej zdobyć zaledwie 13 punktów. Wydawało się, że w drugiej części meczu gra będzie bardziej wyrównana, ale biało-czerwone nadal nie mogły znaleźć sposobu na lepiej dysponowane przeciwniczki. Rosjanki w pełni dominowały na boisku i po zaledwie 28 minutach gry mogły cieszyć się z tytułu mistrzowskiego.

O 3. miejsce:

Maixnerova/Stochlova [CZE] – Böbner/Gilardi [SUI] 0:2 (19:21, 19:21)

Finał: 

Boczarowa/Woronina [RUS] – Gierczyńska/Jundziłł [POL] 2:0 (21:13, 21:8)

źródło: siatka.org

Czytaj również