Największe Związki Sportowe rekomendują projekt Centrum Sportów Plażowych w Poznaniu

Świetne wieści ze środowiska sportowego w sprawie Ogólnopolskiego Centrum Sportów Plażowych w Poznaniu! Polski Związek Piłki Siatkowej, Związek Piłki Ręcznej w Polsce oraz Polska Federacja Tenisa Plażowego przesłały pisma rekomendujące powstanie Ogólnopolskiego Centrum Sportów Plażowych! Obiekt jest więc o kolejny krok bliżej realizacji!
Grafika: Proskos

Przypomnijmy, że niedawno w Poznaniu powstał pomysł inwestycji, w której skład wchodzą 4 kryte boiska do sportów plażowych wraz z zapleczem. Projekt ma już pozwolenie na budowę i wszystkie niezbędne zgody. Lokalizacja jest znana - to teren Miasta Poznań (POSiR) przy istniejących już boiskach Piach i Podróże. Obecnie trwają rozmowy o możliwościach finansowania inwestycji, którą można uznać za strategiczną z punktu widzenia rozwoju sportów plażowych, a w szczególności siatkówki plażowej, która jest sportem olimpijskim. 

Naszym zadaniem, jako promotora sportów plażowych, jest sprawienie, że  o naszych dyscyplinach usłyszy jak najwięcej osób. To dotyczy również projektów, czy kluczowych inwestycji strategicznych. Cieszymy się, że zarówno my, jak i polskie związki sportowe tak właśnie postrzegają pomysł powstania Ogólnopolskiego Centrum Sportów Plażowych w Poznaniu” - mówi Marcin Szczechowicz, założyciel Proskos, promotor sportów plażowych w Polsce.

W rekomendacjach czytamy m.in.:

Prezes PZPS Sebastian Świderski, Członek Zarządu PZPS Jacek Kasprzyk, Dyrektor Pionu Szkolenia Krzysztof Felczak:Wierzymy, że solidne zaplecze w postaci Ogólnopolskiego Centrum Sportów Plażowych w Poznaniu przyczyni się do efektywnego szkolenia młodych zawodników, a to z kolei przyczyni się do osiągnięcia sukcesów, w tym medali olimpijskich, przez polską kadrę narodową.”

Dyrektor Biura ZPRP Marek Janicki:Priorytetem dla naszej organizacji jest szkolenie młodych talentów, a taki obiekt mógłby doskonale wspierać nasze starania w tym zakresie. Obecnie dostęp do tego typu aren jest ograniczony, co staje się barierą zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów, w tym prężnie rozwijającej się młodzieży.”

Prezes PFTP Marta Pawłowska: “Nowo powstające Ogólnopolskie Centrum Sportów Plażowych w Poznaniu miałoby kluczowe znaczenie jako drugie najważniejsze zaplecze dla kadr tenisa plażowego. Dodatkowo, fakt, że kluczowi zawodnicy młodzieżowi oraz trener młodzieżowej kadry na co dzień mieszkają w Poznaniu, sprawia, że obiekt ten stałby się centralnym punktem dla rozwoju tej dyscypliny w Polsce.”

Wszystkich rekomendacji zebrano jednak wiele więcej. Swoje poparcie oraz pisemne wsparcie okazali do tej pory również:

Piotr Kantor - dwukrotny Olimpijczyk w Siatkówce Plażowej 

Mateusz Radojewski - trener Kadry Narodowej w Siatkówce Plażowej

Łukasz Niedzielak - kapitan Reprezentacji Polski w Piłce Ręcznej Plażowej

Adam Rapeła - trener Kadry Narodowej w Tenisie Plażowym

Wielkopolska Izba Lekarska - przedstawiciele uczestniczący w Mistrzostwach Polski Lekarzy w Siatkówce Plażowej 

“Cieszymy się, że co kilka dni spływa do nas nowe pismo z rekomendacją i słowami wsparcia dla tego strategicznego projektu. Jestem zbudowany wsparciem, jakie nasza otrzymaliśmy od poszczególnych związków sportowych oraz działaczy i znakomitych sportowców. To najlepsze, co możemy teraz zrobić. Jestem przekonany, że takimi działaniami zbliżamy się krok po kroku do realizacji inwestycji, która, jak przekonują najważniejsze organizacje sportowe w Polsce, jest niezbędna do rozwoju dzieci, młodzieży, amatorów i wyszkolenia kolejnych pokoleń mistrzowskich w naszym kraju.” - kończy Marcin Szczechowicz.

Wszystkie rekomendacje przeczytasz poniżej lub pod tym linkiem: Rekomendacje OCSP - Proskos
Dołącz do grona rekomendujących

Uprawiasz sporty plażowe, jesteś trenerką/em, zawodniczką/kiem, działaczką/czem sportowym i popierasz powstanie Ogólnopolskiego Centrum Sportów Plażowych w Poznaniu? Napisz na adres gramy@proskos.com - osoby odpowiedzialne za projekt podpowiedzą, jak możesz pomóc w realizacji! 

Czytaj również