ME U22: Polki wicemistrzyniami Europy!

Jagoda Gruszczyńska w parze z Kasią Kociołek przegrała mecz o złoty medal turnieju Mistrzostw Europy do lat 22 w Grecji. Tym samym Polki po raz kolejny zostały wicemistrzyniami Starego Kontynentu w swojej kategorii wiekowej.
CEV

Mecz półfinałowy, w którym biało-czerwony zmierzyły się z Francuzkami, był wręcz jednostronny. Polki kontrolowały pierwszego seta, a drugiego zdominowały, wygrywając 21:10. Zdecydowanie inaczej wyglądał drugi mecz decydujący o awansie do finału. Tam Łotyszki mierzyły się z Niemkami i spotkanie zakończyło się po emocjonującym tie-breaku dla siatkarek z Łotwy.

Starcie o złoty medal miało dwa oblicza. Początkowa przewaga Polek, po zwycięstwie w pierwszym secie 21:16, a następnie przejęcie kontroli nad sytuacją przez reprezentantki Łotwy. W drugiej partii Łotyszki zmieniły swoją grę, co przełożyło się na zwycięstwo 21:15.  Trzecia partia to wyraźna przewaga rywalek od samego początku i zwycięstwo w całym meczu 2:1.

Polkom, które zakończyły tym samym swój udział w rozgrywkach młodzieżowych należą się ogromne gratulacje i słowa uznania. Każda z nich bowiem, w ciągu kilkuletniej kariery młodzieżowej zdobyła wiele medali Mistrzostw Świata i Europy.