ME Jurmala: Kantor/Łosiak w ćwierćfinale!

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak pokonali Szwajcarów w 1/8 finału Mistrzostw Europy i tym samym awansowali do najlepszej ósemki zmagań na Łotwie. O 14 polskiego czasu zmierzą się z Włochami, parą Nicolai/Lupo.

Polacy w pierwszym secie zaczęli trochę niepewnie, jednak żadna z drużyn nie uzyskała więcej, niż dwóch punktów przewagi. W kluczowych momentach świetnie na kontrach spisywał się Bartosz Łosiak, a Piotr Kantor skutecznie blokował. Polacy ostatecznie wytrzymali wojnę nerwów i zwyciężyli 21:19.

W drugiej partii biało-czerwoni już na przerwie technicznej uzyskali pięciopunktowe prowadzenie (13:8), którego nie wypuścili do końca seta ostatecznie wygrywając 21:15 i cały mecz 2:0.

W meczu o półfinał zmierzą się z Wicemistrzami Olimpijskimi z Rio, wielokrotnymi Mistrzami Europy – Włochami Nicolai/Lupo. Początek tego spotkania o godzinie 14:00 polskiego czasu. Link do transmisji podajemy na końcu wpisu.

Niestety w sobotę z turniejem pożegnali się Michał Bryl i Mikołaj Miszczuk, którzy ulegli utytułowanym Hiszpanom Herrera/Gavira 0:2 (18:21, 17:21). Warto jednak zwrócić uwagę na bardzo dobrą postawę tej pary w turnieju, którzy wczoraj pokonali między innymi wicemistrzów Świata z 2017 roku – parę Doppler/Horst. Mikołaj Miszczuk ma zaledwie 20 lat i były to jego pierwsze Mistrzostwa Europy. Śmiało można powiedzieć, że nie ostatnie.

Wczoraj z rywalizacji odpadły także polskie pary kobiecie. Monika Brzostek i Aleksandra Gromadowska zajęły miejsce 9., a Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz – 17.

Link do transmisji:  LIVESTREAM

Wyniki: STRONA MISTRZOSTW