ME: Gruszczyńska i Gromadowska z awansem do kolejnej rundy

Czwartego dnia ME w siatkówce plażowej swoje mecze rozegrały dwie polskie pary. Maciej Rudol i Kacper Kujawiak przegrali starcie z tureckim duetem Giginoglu/Gogtope. Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Gromadowska w meczu ostatniej szansy wygrały z rosyjską parą Dabiza/Mastikova.
CEV

O godz. 14:00 „mecz o wszystko” zagrały Aleksandra Gromadowska i Jagoda Gruszczyńska. W ostatnim spotkaniu fazy grupowej zmierzyły się z Rosjankami Kristiną Kolocovą i Michalą Kvapilovą. Polki stoczyły bardzo zacięty bój, z którego ostatecznie wyszły zwycięsko. W pierwszym secie wygrały 21:18, a w kolejnej odsłonie przegrały do 15. Kiedy perspektywa odpadnięcia z turnieju stała się poważnym zagrożeniem, determinacja i wola walki zaprowadziły biało-czerwone plażowiczki do zwycięstwa 17:15 w tie-breaku. Polki awansowały do kolejnej rundy, którą zagrają w Utrecht. Rywalkami Gruszczyńskiej i Gromadowskiej będzie ukraińska para Davidova/Shchaypkova.

Swojego meczu nie rozegrały Kinga Kołosińska i Katarzyna Kociołek, które po urazie kolana Kołosińskiej wycofały się z czempionatu.

Mniej udany dzień mieli Kacper Kujawiak i Maciej Rudol, którzy w szybkim meczu przegrali z Turkami Muratem Giginoglu i Volkanem Gogtepe. Polacy ulegli dwa razy do 17. To druga porażka w grupie polskiego duetu.

W czwartek czekają nas spore emocje, bowiem ostatnie mecze grupowe rozegrają cztery duety męskie. Poza tym odbędą się mecze Round of 24 i Round of 16, jeśli Gruszczyńska/Gromadowska pokonają Ukrainki.

18 lipca (środa) – mecze grupowe:

  • HAGA, Grupa A – Kołosińska/Kociołek – Laboureur/Sude (GER) Walkower
  • HAGA, Grupa F – Gruszczyńska/Gromadowska – Dabizha/Mastikova (RUS) 2:1 (21:18, 15:21, 17:15)
  • HAGA, Grupa B - Kujawiak/Rudol – Giginoglu/Gogtepe V. (TUR) 0:2 (17:21, 17:21)

19 lipca (czwartek) – mecze grupowe i kolejne fazy:

  • APELDOORN, Grupa D – Kantor/Łosiak – Caminati/Rossi (ITA), godz. 12:00
  • ROTTERDAM, Grupa C – Prudel/Szałankiewicz -  Doppler/Horst (AUS), godz. 12:00
  • HAGA, Grupa G – Fijałek/Bryl – Smedins/Samoilovs (LAT), godz. 13:00
  • HAGA, Grupa B - Kujawiak/Rudol – Brouwer/Meeuwsen (NED), godz. 18:30
  • UTRECHT: Gruszczyńska/Gromadowska – Davidova/Shchypkova (UKR), godz. 15:00
  • ewentualny mecz Round of 16 w rywalizacji kobiet

Czytaj również