ME: dwie wygrane i dwie porażki na początek turnieju

W poniedziałek wieczorem cztery polskie duety męskie rozegrały swoje pierwsze spotkania w mistrzostwach Europy w siatkówce plażowej. Zwycięstwo na swoich kontach zapisali Bartosz Łosiak i Piotr Kantor oraz Grzegorz Fijałek i Michał Bryl. Od porażki czempionat zaczęli z kolei Kacper Kujawiak i Maciej Rudol oraz Jakub Szałankiewicz i Mariusz Prudel.
CEV

Równolegle w Apeldoorn i Hadze na piasek wyszły dwie polskie pary. Bartosz Łosiak i Piotr Kantor zmierzyli się ze Szwajcarami Adrianem Heidrichem i Mirco Gersonem. Liderzy World Touru po raz kolejny udowodnili, że są w dobrej formie i w niewiele ponad pół godziny, bez problemów pokonali swoich rywali 2:0 (21:14, 21:16). Dokładnie tyle samo czasu, czyli 33 minuty potrwał mecz Kacpra Kujawiaka i Macieja Rudola z Driesem Koekelkorenem i Tomem van Walle. Niestety jednak to najmłodsza polska para musiała uznać wyższość Belgów, przegrywając wysoko 0:2 (14:21, 12:21).

W Rotterdamie nie powiodło się także Mariuszowi Prudelowi i Jakubowi Szałankiewiczowi, którzy ulegli 0:2 (15:21, 19:21) Rosjanom Konstantinowi Semenowi i Ilii Leshukovi. W drugim secie zabrakło odrobiny szczęścia, a wynik meczu mógłby wyglądać inaczej.

Dzień zakończyliśmy jednak pozytywnym akcentem, bowiem Grzegorz Fijałek i Michał Bryl wygrali w Hadze swoje starcie z litewskim duetem Arnasem Rumseviciusem i Lukasem Kazdailisem. Polakom do zwycięstwa wystarczyły regulaminowe dwa sety, które zakończyli wynikiem 21:11 i 21:17.  

Jutro trzeci dzień czempionatu, który przyniesie kibicom kolejne emocje. W południe zmagania rozpoczną duety kobiece, które dodatkowo w sesji wieczornej zagrają swoje drugie mecze. W rywalizacji pań startują Kinga Kołosińska i Katarzyna Kociołek oraz Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Gromadowska. Także we wtorek rywalizację grupową będą kontynuować mężczyźni, a fanów siatkówki czekają mecze trzech polskich duetów. Kujawiak i Rudol będą mieć nieco więcej czasu na wyciągnięcie wniosków z pierwszego spotkania, bowiem kolejny mecz zagrają dopiero w środę wieczorem.

Harmonogram i wyniki meczów polskich par na mistrzostwach Europy w siatkówce plażowej:

16 lipca (poniedziałek) – mecze grupowe:

 • APELDOORN, Grupa D – Kantor/Łosiak – Heidrich/Gerson (SUI) 2:0 (21:14, 21:16)
 • ROTTERDAM, Grupa C – Prudel/Szałankiewicz -  Semenov/Leshukov (RUS) 0:2 (15:21, 19:21)
 • HAGA, Grupa B - Kujawiak/Rudol – Koekelkoren/van Walle (BEL), 0:2 (14:21, 12:21)
 • HAGA, Grupa G – Fijałek/Bryl – Rumsevicius/Kazdailis (LTU) 2:0 (21:11, 21:17)

17 lipca (wtorek) – mecze grupowe:

 • HAGA, Grupa A – Kołosińska/Kociołek – Liliana/Elsa (ESP), godz. 12:00
 • HAGA, Grupa F – Gruszczyńska/Gromadowska – Kolocova/Kvapilova (CZE), godz. 12:00
 • ROTTERDAM, Grupa C – Prudel/Szałankiewicz – van der Ham/Vismans S. (NED), godz. 14:00
 • HAGA, Grupa G – Fijałek/Bryl – Bergmann/Harms Y. (GER), godz. 17:30
 • APELDOORN, Grupa D – Kantor/Łosiak – Boehle/van de Velde (NED), godz. 18:30
 • HAGA, Grupa A – Kołosińska/Kociołek – Menegatti/Giombini (ITA), godz. 19:30
 • HAGA, Grupa F – Gruszczyńska/Gromadowska – Lehtonen/Ahtiainen (FIN), godz. 19:30

Czytaj również