Kish Island: Prudel i Szałankiewicz w ćwierćfinale!

W meczu II rundy pucharowej Mariusz Prudel i Jakub Szałankiewicz zmierzyli się z francuską parą Olivier Barthelemy/Romain Di Giantommaso, a stawką był awans do ćwierćfinału turnieju World Tour na Kish Island. Polacy wygrali ten mecz po zaciętej walce 2:1 i w piątkowe popołudnie zagrają o awans do czołowej czwórki turnieju.
FIVB

W meczu o awans do ćwierćfinału turnieju World Tour na Kish Island Jakuba Szałankiewicz i Mariusz Prudel zmierzyli się z francuską parą Olivier Barthelemy i Romain Di Giantommaso. Początek spotkania był bardzo wyrównany – Polacy mieli niewielką przewagę, ale nie mogli odskoczyć rywalom, którzy odpowiadali skutecznymi atakami. Na przerwie technicznej biało-czerwoni prowadzili 11:10, po chwili jednak Francuzi doprowadzili do remisu 13:13. Prudel i Szałankiewicz zdobyli wówczas trzy punkty z rzędu odskakując w końcu przeciwnikom. Tę przewagę nasi siatkarze utrzymali już do końca seta, wygrywając go 21:18.

Drugą partię lepiej rozpoczęli Francuzi, którzy szybko wyszli na prowadzenie 5:2. Przewaga rywali utrzymywała się dość długo, Polacy przegrywali 6:10 i na przerwie technicznej 9:12. Po powrocie na boisko biało-czerwoni podjęli próbę odrobienia strat, ale Barthelemy i Di Giantommaso grając mądrze cały czas utrzymywali dwupunktową przewagę (17:15). W końcówce Francuzi wykorzystali słabszą grę biało-czerwonych, wygrali do 17 i tym samym wyrównali stan spotkania.

Po wyrównanym początku tie-breaka jako pierwsi przewagę uzyskali nasi siatkarze, którzy wyszli na prowadzenie 6:4. Prudel i Szałankiewicz wrócili do swojej dobrej gry z pierwszego seta i na efekty nie trzeba było długo czekać. Po chwili prowadzili już 9:6 i takiej szansy nie mogli już wypuścić z rąk. Przy stanie 13:9 dla biało-czerwonych awans do ćwierćfinału był o krok. Reprezentanci Polski wykonali go i wygrali 15:10 i całe spotkanie 2:1.

II runda:

Prudel/Szałankiewicz (POL) – Barthelemy/Di Giantommaso (FRA) 2:1 (21:18, 17:21, 15:10)

źródło: siatka.org