IO Rio: Fijałek i Prudel z drugą porażką

Po przegranej z duetem rosyjskim Semenov/Krsilnikov Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel pregrali z holenderską parą: Reinder Nummerdor/Christiaan Varenhorst 1:2. Polacy nadal mają szansę by zagrać w 1/8 finału turnieju olimpijskiego.

FIVB

To był niekoniecznie mecz ostatniej szansy dla jedynej polskiej pary mającej olimpijskie doświadczenie. Po raczej wyraźniej, ale nieplanowanej przegranej w rosyjskim duetem Semenov/Krasilnikov (0:2) do wtorkowego spotkania z duetem holenderskim duetem o ugruntowanej międzynarodowej pozycji Nummerdor/Varenhoust przystępowali w roli… równorzędnych partnerów… ze wskazaniem na rywali.

Dowiódł tej delikatnej różnicy set pierwszy – korzystny dla rywali, zwycięski do 17. W drugim nasi reprezentanci, mimo wielu męk na finiszu byli górą wygrywając do 19. Tie break, set prawdy nie był pomyślny dla naszej pary. Fijałek i Prudel przegrali do 9.

Ta przegrana nie przekreśla szans olimpijczyków z Londynu na kontynuowanie misji w Rio. W czwartek o 17.00 muszą pokonać braci z Chile Grimalt.