II edycja Projektu Sport i Plaża startuje na warszawskim Wilanowie

Podobnie jak w roku ubiegłym, na zakończenie sezonu plażowego Centrum Promocji Plażowej Piłki Siatkowej, organizuje cykl 6 turniejów w siatkówkę plażową. W dniach 9-10, 16-17 i 23-24 września 2017 roku na terenie warszawskiej dzielnicy Wilanów, przy ul. Klimczaka 1 odbywać się będzie impreza sportowo rekreacyjna pod nazwą „Projekt Sport i Plaża łączy pokolenia”.

Centrum Promocji Plażowej Piłki Siatkowej

Będzie to już druga edycja przyjętego z wielkim entuzjazmem wydarzenia. W trakcie jego trwania na specjalnie przygotowanych na ten cel boiskach toczyć się będą zawody w siatkówkę plażową w aż 6 kategoriach rozgrywkowych, a na kibiców czekać będą konkursy z nagrodami.

Oczywiście znajdzie się też coś dla najmłodszych sympatyków sportu. Piotr Głogowski (były reprezentant Polski w siatkówkę plażową) oraz Michał Matyja (dwukrotny Mistrz Świata i Mistrz Europy w siatkówce na śniegu) zadbają o naszych milusińskich prowadząc zajęcia ogólnorozwojowe i z techniki gry w siatkówkę plażową oraz mini zawody sprawnościowe. Zapowiada się mnóstwo dobrej zabawy i nie lada emocje.

Chęć uczestnictwa w turniejach można zgłaszać na adres email projektsportiplaza@gmail.com. Organizatorzy czekają na zespoły składające się z osób w różnym wieku - mężczyzn, kobiet, chłopców i dziewcząt. Dla najlepszych drużyn nagrody rzeczowe i finansowe o łącznej wartości aż 15 000 zł!

Nasz Projekt to profesjonalnie przygotowane turnieje, w których udział będą mogły wziąć osoby z całego kraju. Zawody odbędą się na specjalnie przygotowanym obiekcie w Warszawie przy ul. Franciszka Klimczaka 1 (os. Wilanów). Będzie to swojego rodzaju miasteczko siatkarskie, w którym znajdować się będą 2 boiska do siatkówki plażowej, namioty dla zawodników i obsługi oraz miejsce służące do rozgrzewki. Boiska ukształtowane zostaną przy pomocy specjalnego przenośnego koryta służącego do odgrodzenia terenu do gry wraz z miejscami na banery instytucji wspierających projekt - powiedział Piotr Głogowski, organizator imprezy.

W ramach projektu, w ciągu sześciu dni, rozegrane zostaną zawody w następujących kategoriach:

  • 09.09.2017 Open Mężczyzn - kategoria dla mężczyzn, bez ograniczenia wieku
  • 10.09.2017 Junior Chłopców - kategoria dla chłopców w wieku szkolnym, do 19 lat
  • 16.09.2017 Open Kobiet - kategoria dla kobiet bez ograniczenia wieku
  • 17.09.2017 Junior Dziewcząt - kategoria dla dziewcząt w wieku szkolnym, do 19 lat
  • 23.09.2017 Oldboy - kategoria dla mężczyzn, których suma wieku wynosi minimum 80 lat
  • 24.09.2017 Mixt - kategoria dla par mieszanych, 1 kobieta i 1 mężczyzna bez ograniczenia wieku

Czytaj również