Grzegorz Klimek: Walka o medale MP zapowiada się interesująco

W Krakowie w dniach 30 sierpnia – 2 września odbędą się plażowe mistrzostwa Polski. – Walka o medale mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej zarówno w rywalizacji kobiet, jak i mężczyzn zapowiada się niezwykle interesująco – powiedział trener męskiej kadry Grzegorz Klimek.
Orlen Mistrzostwa Polski

Czołowe, polskie pary rozpoczną dziś w Spale krótką konsultację przed mistrzostwami Polski. – Serdecznie zapraszamy do Krakowa. Warto obejrzeć w akcji naszych najlepszych, którzy również zaliczają się do najlepszych w świecie – powiedział Grzegorz Klimek. – W ostatnich tygodniach polskie pary w turniejach World Touru pokazały się z jak najlepszej strony – dodał szkoleniowiec polskich plażowiczów.

Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) ogłosiła ostatnio światowy ranking na zakończenie sezonu World Touru. Bartosz Łosiak i Piotr Kantor zajęli czwarte miejsce, a Grzegorz Fijałek i Michał Bryl uplasowali się na szóstej pozycji. Kantor i Łosiak w tym roku pięć razy stanęli na podium zawodów cyklu. Na najwyższym jego stopniu uplasowali się w Warszawie. Poza tym wywalczyli drugie miejsce w zmaganiach halowych w Hadze i w Ostrawie oraz trzecią lokatę w Itapemie i ubiegłotygodniowym WT Finals w Hamburgu, w którym Fijałek z Brylem zdobyli srebrny medal.

Już 1 września 2018 roku rozpocznie się walka o awans do igrzysk olimpijskich w Tokio. Na pewno miejsca naszych czołowych par dobrze prognozują tej rywalizacji. Kantor z Łosiakiem oraz Fijałek z Brylem nie będą musieli grać w kwalifikacjach, tylko od razu zagrają w zawodach głównych World Touru – podkreślił Grzegorz Klimek.

Przed rokiem złote medale ORLEN Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej w mysłowickim Parku Słupna zdobyły Jagoda Gruszczyńska i Kinga Kołosińska oraz Piotr Kantor i Bartosz Łosiak.

Czytaj również