CEV SATELLITE: Polacy odpadają w ćwierćfinale

Mateusz Łysikowski i Maciej Rudol po wygraniu swojej grupy w turnieju CEV Satellite w Göteborgu awansowali do razu do ćwierćfinału. W nim zmierzyli się z Florianem Schnetzerem i Daniel Müllnerem z Austrii. Mimo dobrego początku spotkania biało-czerwoni przegrali po tie-breaku i odpadli z turnieju.

Po dwóch grupowych zwycięstwach w turnieju głównym CEV Satellite w Göteborgu Mateusz Łysikowski i Maciej Rudol z pierwszego miejsca awansowali do ćwierćfinału. W walce o czołową czwórkę nasi siatkarze zmierzyli się z austriacką parą Florian Schnetzer/Daniel Müllner. Początek meczu był wymarzony dla biało-czerwonych. Łysikowski i Rudol szybko zbudowali sobie przewagę, którą w miarę upływu czasu powiększali. Polacy byli zdecydowanie lepsi i pewnie wygrali pierwszego seta 21:14.

Problemy zaczęły się w drugiej partii, gdy warunki zaczęli dyktować rywale. Austriacy grali coraz lepiej i tym razem to oni mieli przewagę. Nasi reprezentanci próbowali gonić wynik, niestety bezskutecznie. Siatkarze z Austrii wygrali tego seta do 16 i wyrównali stan spotkania. W tie-breaku Polacy niestety nie wrócili do swojej gry z pierwszego seta. Znów oddali inicjatywę rywalom, wskutek czego przegrali 9:15 i pożegnali się z turniejem, kończąc go na miejscach 5-8.